یکشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۸:۲۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۲۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

استانداری سیستان و بلوچستان از طرح های تحقیقاتی حمایت می کند / لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه شرکت‌های تولیدی باید نوآوری و خلاقیت داشته باشند، گفت: ضرورت ارتباط صنعت و دانشگاه در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

استانداری سیستان و بلوچستان از طرح های تحقیقاتی حمایت می کند / لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه
(یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۲۳
به گزارش روابط‌عمومی استانداری، محمدکرمی استاندار سیستان و بلوچستان در آیین تجلیل از بازنشستگان، ارتقاء یافته گان و سرآمدان آموزش در جمع اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تلاش‌های شبانه روزی دانشگاهیان برای حل مسائل موجود در سطح جامعه است.

محمد کرمی بیان داشت: مسائل موجود در استان سیستان و بلوچستان کاملاً روشن و واضح است و وتلاش اساتید برای حل این مسائل بسیار مهم است.

وی اذعان کرد: رسالت اصلی دانشگاهیان در حوزه پژوهش محوری و مهارت محوری است.

وی با اشاره به اشکالات سیستم‌امتیاز دهی اساتید و دانشگاهیان بیان داشت: اگر اساتید در عرصه صنعت و شرکت‌های دانش بنیان فعالیت کنند، امتیاز ندارد ولی چاپ مقاله در برخی مجلات امتیاز برای رتبه‌ای علمی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: همین امتیاز دهی به مقالات علمی عامل توجه به مقاله و پایان نامه هایی شده که تاثیری چندانی در حل مسائل موجود در جامعه ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اعضای هیئت علمی باید موسس شرکت دانش بنیان باشد، افزود: دانشجویان به سوی پارک های علم و فناوری جهت افزایش مهارت‌ها هدایت شوند.

وی بیان داشت: ارائه ایده و تبدیل آن به محصول و ارائه محصول به کارخانه‌های تولیدی از رسالت دانشگاهیان در حل مسائل است.

وی با اشاره به جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان و شروع به ساخت ۱۰ کارخانه در این زمینه بیان داشت: دانشگاه باید به صنعت وصل شود تا صنعت رشد یابد.

وی اذعان کرد: دانشگاهیان با حضور در حوزه های تجارت، کشاورزی، صنعت و معدن می‌توانند با روش‌های علمی مسیر پیشرفت را طراحی و هدایت کنند.

وی در ادامه بر هم افزایی دانشگاهای سطح استان، مسئولان و دانشگاهیان و شرکت‌های صنعتی با مراکز علمی تاکید کرد.

وی در پایان بیان داشت: اقتصاد و امنیت کشورهای همسایه تاثیر مستقیمی در اقتصاد و امنیت کشور خواهد داشت و با توجه به برخی از خواسته های کشورهای همسایه در زمینه های مختلف بر ارتباطات موثر با این کشورها تاکید کرد.
تعداد بازدید : ۶۹۱
(یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید