پنج شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۸:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۱۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

کسی که کاردان نیست و نمی‌تواند کار انجام دهد، نباید مسئولیت قبول کند

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر صدور به موقع مجوزها و همکاری با سرمایه‌گذارانی که به ویژه در امر تولید فعالیت می کنند، گفت: فردی که کاردان نیست و نمی تواند کار انجام دهد نباید مسئولیت قبول کند، عدم صدور مجوزها و عدم همکاری با سرمایه‌گذاران تولید را دچار مشکل می‌کند.

کسی که کاردان نیست و نمی‌تواند کار انجام دهد، نباید مسئولیت قبول کند
(پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۳۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدکرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای اداری شهرستان های جنوب استان اظهار داشت: نباید با بروکراسی اداری بخش های مهم سرمایه‌گذاری و تولید را متوقف کنیم.

محمد کرمی بیان داشت: با توجه به رشد نقدینگی در جامعه برای جلوگیری از دلالی در بازار باید مردم به عرصه سرمایه گذاری و تولید هدایت شوند.

وی تصریح کرد: کار دولت و مسئولان آماده‌سازی زیرساخت‌هاست و باید مجوز ها برای صدور آماده باشند و امکانات لازم برای تولید در اختیار مردم قرار بگیرد.

استاندار با اشاره به درآمد کشور هندوستان از تولید محصولات باغی به ویژه موز تصریح کرد: بهترین آب و خاک را برای تولید محصول در استان سیستان و بلوچستان داریم و از آنجایی که درآمد حاصل از صادرات موز بیشتر از پسته خواهد بود، لذا باید زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولید این محصول داشته باشیم.

کرمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تحول افزود: باید دنبال نوآوری و خلاقیت بود و ما به عنوان سربازان مقام معظم رهبری باید در کف میدان اجرا باشیم.

وی خطاب به فرماندار و مسئولان حاضر در جلسه بیان داشت: فرمانداران موظف به کنترل و نظارت هستند و دستگاه‌های اجرایی نیز موظفند امور را اجرایی و پیگیری نمایند‌.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌ها محل صدور مدرک تحصیلی نیستند بلکه باید حل مسئله کنند و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باید کارآفرین باشند.

استاندار با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در تربیت نسل‌های آینده بر مهارت محوری آموزش‌ها تاکید نمود.

کرمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد دریا پایه اذعان کرد: اقتصاد دریا پایه بسیار مهم است و همه مسئولان و دانشگاهیان باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی با تاکید بر کنترل و نظارت بر روی پروژه‌ها افزود: قرار نیست اطلاعات پروژه ها را فقط بر روی کاغذ مسلط باشید بلکه باید تسلط کامل بر روند اجرای هر یک از پروژه ها داشته باشید.

وی بر تشویق مدیران کارآمد تاکید و خاطر نشان کرد: مسئولانی که کار نمی کنند باید تکلیف شان مشخص گردد.

استاندار با تاکید بر رفع مشکلات اذعان کرد: مشکلات نوعی فرصت هستند که ما در تحریم‌ها تجربه رشد حوزه‌های علم، فناوری، دفاعی و نظامی را داشتیم.

وی بیان داشت: پیگیری در کارها بخصوص در به نتیجه رسیدن آن بسیار تاثیرگذار است و مسئولان ادارات باید نسبت به محیط پیرامون، امور مربوطه و کارکنان تسلط داشته باشند.
تعداد بازدید : ۳۷۷
(پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید