دوشنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۹:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۰۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۶ هزار هکتار باغ موز جدید در سیستان و بلوچستان احداث می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شش هزار هکتار باغ موز جدید در این استان احداث خواهد شد که این موضوع می تواند به ارز آوری کمک شایانی داشته باشد.

۶ هزار هکتار باغ موز جدید در سیستان و بلوچستان احداث می شود
(دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۹:۰۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی در حاشیه نشست با مدیران دانشگاه فرهنگیان اظهارداشت: خوشبختانه سرمایه‌گذاران خوبی در بخش کشاورزی داریم و این تولیدات را می توانیم نه تنها به اقصی نقاط کشور بلکه به کشورهای همجوار نیز صادر کنیم.

وی افزود: خوشبختانه این استان معادن بسیار خوبی دارد اما هیچکس اجازه خام‌فروشی از این معادن را ندارد و باید صنایع تبدیلی در آن ها ایجاد شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شش هزار هکتار باغ موز ایجاد خواهد شد که این موز می‌تواند به ارز آوری کمک شایانی کند.

وی تاکید کرد: ایجاد صنایع فرآوری در معادن ثروت ایجاد می کند و ما نیز می خواهیم این صنایع فرآوری را به سیستان و بلوچستان بیاوریم.

کرمی اذعان کرد: شرکت های دانش بنیان بسیاری در این استان داریم شرکت‌هایی که در هر حوزه‌ای وارد شدند موفقیت و رشد تولید را به دنبال آورد.

وی با ا اشاره به اهمیت کار و تلاش گفت: با تشکیل تعاونی های مختلف در حوزه کشاورزی کار کنید چرا که این کار و تلاش است که موجب پیشرفت استان می شود.
تعداد بازدید : ۳۲۱
(دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۹:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید