سه شنبه / ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۳۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر نوآوری در حوزه بانکی / لزوم بومی سازی قوانین

استاندار سیستان و بلوچستان بر نوآوری و ابتکار در حوزه بانکی متناسب با ظرفیت ها و شرایط استان تاکید کرد.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر نوآوری در حوزه بانکی / لزوم بومی سازی قوانین
(سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۱۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان اظهار داشت: نوآوری،خلاقیت و ابتکار در حوزه بانکی مهم است؛ این در حالی است که قوانین بانکی نسخه‌ ای کلی است که در مرکز تصویب می‌شود و بانک ها در استان فقط به وظایف تحت این قوانین عمل می کنند.

کرمی تصریح کرد: مدیران بانکی باید این اختیارات را داشته باشند که متناسب با شرایط استان تصمیم سازی کنند و در هر استان با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای منطقه و با ابتکار و نوآوری قوانین را بومی سازی کنند.

وی گفت: استان سیستان و بلوچستان گردش مالی بالایی دارد اما این گردش مالی در منابع بانکی استان ذخیره نمی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: گردش مالی استان بسیار بالاست اما این منابع در خود بانک های استان رسوب نمی کند و بخشی در بانک های خارج از استان ذخیره می‌شود و برخی هم در جاهای دیگر ذخیره می شود.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: باید با ابتکار و نوآوری راهکارهای مناسبی طراحی شود تا بانک‌های استان از این گردش مالی به نفع استان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه باید به سرعت افزایش یابد، افزود: حجم واردات کشور پاکستان ۷۲ میلیارد دلار است که سهم ایران از صادرات به این کشور کمتر از یک درصد و به ۵ میلیون دلار هم نمی رسد و این موضوع در مورد افغانستان هم به همین منوال است که باید به سرعت سهم خود را از صادرات به این دو کشور همسایه افزایش دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز بانکها باید مشارکت فعال داشته باشند تا صنایع فرآوری را در استان فعال کنیم و بانک ها برای راه اندازی این صنایع کمک کنند.

وی همچنین بر مشارکت بانک ها در حوزه کشاورزی، واردات دام، دامپروری، کشت‌های گلخانه‌ای و ... تاکید کرد.

کرمی عنوان کرد: تسهیلات ارائه شده از سوی بانکها در حوزه اشتغال باید نظارت و ردیابی شود چرا که بسیاری از تسهیلات حوزه اشتغال در حوزه‌های دلالی هزینه می‌شود و درصد کمی در حوزه تولید و اشتغال صرف می‌شود.

وی افزود: از سویی افرادی که این تسهیلات را در حوزه تولید صرف کردند باید از سوی بانک‌ها مورد حمایت و پشتیبانی بیشتری قرار بگیرند و به گونه‌ای نباشد که شرایط برای این وام گیرندگان سخت شود.
تعداد بازدید : ۴۹۹
(سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید