یکشنبه / ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۶:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۹۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان وبلوچستان:

اقلام صادرات محور در شهرک های صنعتی استان تولید شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید با توجه به فرصت مرز اقلام صادرات محور را در شهرک‌های صنعتی استان تولید کنیم.

اقلام صادرات محور در شهرک های صنعتی استان تولید شود
(یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱) ۰۶:۵۸
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان؛ در جلسه شورای اداری شهرستان راسک با اشاره به اتمام سال ۱۴۰۱ باطرح سوال از مسئولین گفت: ما مسئولین در طول سال گذشته چقدر به وظایف خود عمل و شبانه روز تلاش کردیم تا مشکلات مردم را برطرف نماییم.

محمدکرمی با گلایه از وضعیت شهرک‌های صنعتی در مرزها اظهار داشت: چرا پیشرفت‌ شهرک‌های صنعتی استان در حد جدول‌گذاریست، باید با توجه به فرصت صادرات اقلام صنعتی را در همین شهرک‌ها تولید کنیم.

کرمی با اشاره به پتانسیل حضور مردم در فعالیت‌های اقتصادی تصریح کرد: با پرداخت تسهیلات و واگذاری زمین و همچنین هدایت مردم به سوی سرمایه گذاری و ایجاد شرکت‌های تعاونی باید از سرمایه های مردم در امور اقتصادی استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت کشاورزی این منطقه منحصر به فرد است و در راستای بهره برداری از این ظرفیت خدا دادی، مسئولان علی‌الخصوص جهاد کشاورزی باید برنامه ریزی و تلاش کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آیا کسی غیر از مدیران همین منطقه کارها را باید انجام دهند، افزود: مسئولان باید دنبال نوآوری و خلاقیت بوده و شبانه روز پیگیر انجام امور باشند.

وی با اشاره به ظرفیت کارخانه های سیمان در جهت مبادلات خارجی اذعان کرد: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد ماده اولیه سیمان در کشورهای آفریقای وجود ندارد بنابراین ما میتوانیم کلینکر تولیدی در استان را به این کشورها صادر کنیم.

کرمی اذعان کرد: میزان صادرات ما با پاکستان باید افزایش یابد و برای توسعه امر واردات و صادرات ابتدا باید بازارچه های مرزی در هر دو کشور فعال شود.

وی ادامه داد: فعال شدن بازارچه مرزی در رونق اقتصادی خود شهرستان هم بسیار تاثیرگذار است.

استاندار بیان داشت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیتها و استعدادهای فراوان و جوانان توانمندی برای پیشرفت دارد و همه مسئولان در جهت شکوفایی آن و رسیدن به اهداف باید شبانه روز در میدان عمل باشند.

وی با اشاره به ارزشهای اسلامی و قرآن بیان داشت: انسجام، وحدت و برادری در جهت پیشرفت مسلمانان بسیار حائز اهمیت است و دشمنان و صهیونیست تلاش می‌کنند که بین امت اسلامی تفرقه افکنی کنند تا نتوانیم در زمینه های اقتصادی علمی و فرهنگی رشد کنیم.

وی در ادامه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا پرداخت و بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز با عظمت در دنیا پیش می‌رود و همین اعتبار و عظمت ایران در دنیا موجب اقبال بسیاری از کشورها برای ارتباط با ایران شده است.
تعداد بازدید : ۵۱۸
(یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱) ۰۶:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید