شنبه / ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۷:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۹۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سرمایه‌گذاری چین در سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد

سفیر چین در تهران گفت: سرمایه‌گذاری این کشور به زودی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه در بندر چابهار افزایش می‌یابد.

سرمایه‌گذاری چین در سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد
(شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۴۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ «چانگ هوآ» عصر جمعه در سفر به چابهار و در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار اظهار داشت: سفر هیات‌های مختلف تجاری و اقتصادی به ایران و این استان بیشتر خواهد شد تا با فرصت های سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به برنامه های دولت های ایران و چین برای توسعه روابط و همکاری ها، خاطرنشان کرد: در زمینه های اقتصادی، سیاسی و تجاری توافقات خوبی بین دو کشور انجام شده است.

سفیر چین در ایران از میزبانی و همراهی مسئولان استان سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و افزود: ۱۳ سند همکاری بین ایران و چین امضا شده است و این سندها درخصوص سرمایه گذاری در زمینه های کشاورزی، گردشگری، تجاری، اقتصادی و صنعتی است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان دارای منطقه آزاد چابهار است که این منطقه می تواند با یکی از مناطق آزاد چین بیشتر ارتباط بگیرد و تعامل کاری داشته باشند.

سفیر جمهوری خلق چین در تهران ادامه داد: سرمایه گذاری چینی ها در ایران در حال انجام است و می توانند درخصوص معادن سیستان و بلوچستان هم سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر بندر چابهار بیان کرد: همکاری اقتصادی و تجاری چین با ایران بسیار خوب خواهد بود و در حوزه گردشگری هم چینی ها به ایران سفر خواهند کرد و از ظرفیت های توریستی سیستان و بلوچستان و چابهار استفاده خواهند کرد.
تعداد بازدید : ۴۳۵
(شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید