شنبه / ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۷:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۹۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر توسعه فعالیت‌های تجاری با کشورهای مختلف

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اتاق بازرگانی استان با رایزنی و گردآوری تجار و برگزاری نشست های متعدد فعالیت های تجاری را با سایر کشورها توسعه دهد.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر توسعه فعالیت‌های تجاری با کشورهای مختلف
(شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۳۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اتاق بازرگانی تجار را گردآوری و با برگزاری نشست های مختلف و مداوم و همچنین با رایزنی فعالیت‌های تجاری را در کشورهای مختلف توسعه دهد.

وی افزود: تجارت تنها صادرات به افغانستان و پاکستان نیست و باید به تجارت با کل دنیا فکر کنیم چرا که در این استان با دسترسی به اقیانوس به تمام دنیا متصل هستیم و این ظرفیت را داریم که با تمام دنیا ارتباط تجاری داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: تجارت بسیار مهم است و استان سیستان و بلوچستان هم استانی است که از جایگاهی استراتژیک برخوردار است چرا که این ظرفیت را دارد که با تمام دنیا بتواند ارتباط تجاری داشته باشد.

وی ادامه داد: این منطقه بسیار مستعد است و ظرفیت دارد و چینی ها برای سرمایه گذاری آماده اند چرا که به عقیده آنها ظرفیت سرمایه‌گذاری در دبی و امارات اشباع شده اما در سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بکر برای سرمایه گذاری وجود دارد.

کرمی تصریح کرد: این در حالی است که با این همه فرصت سرمایه‌گذاری در منطقه، اما مردمی که سرمایه دارند،می ترسند و یا نمی دانند کجا و چگونه سرمایه گذاری کنند لذا باید سرمایه گذاران را جمع کنیم و در نشست های مختلف از فرصت های سرمایه گذاری و روند کار آگاه شوند.

نماینده عالی دولت در استان خطاب به مدیرکل صمت گفت: یک سری کمیسیون ها باید راه اندازی شود و مسئول آن مشخص و موانع فراروی شناسایی و برطرف شود.

وی اظهار داشت: ما با کسی تعارف و رو دربایستی نداریم و با کوتاهی و سهل انگاری کنار نمی آییم و کم کاری و به گردن دیگران انداختن برای ما قابل قبول نیست.

کرمی خاطر نشان کرد: سطح تجارت با پاکستان و افعانستان باید افزایش یابد و سطح تجارتی که در حال حاضر وجود دارد قابل قبول نیست و این توسعه هم در زمینه صادرات و هم واردات کالاهای کشورهای همسایه صورت گیرد.
تعداد بازدید : ۱,۲۷۶
(شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید