یکشنبه / ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۸:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۷۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تعاونی های دانش بنیان در سیستان و بلوچستان راه اندازی شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعاونی های دانش بنیان بر اساس ظرفیت های هر منطقه ای و در جهت ایجاد اشتغال پایدار راه اندازی شود

تعاونی های دانش بنیان در سیستان و بلوچستان راه اندازی شود
(یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۸:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، در جلسه شورای اداری شهرستان دلگان و در جمع مسئولین و معتمدین این شهرستان اظهار داشت: شهرستان دلگان سرشار از ثروت های خدادادی و فرصت های بی شماری است که باید با استفاده از توان مردمی و پیگیری مسئولین به شکوفایی برسد.

وی با بیان اینکه با وجود این ظرفیت ها هیچ کس نباید در این شهرستان بیکار باشد، افزود: با راه‌اندازی تعاونی‌های دانش بنیان و تجمیع سرمایه های اندک مردم، قطعاً اجرای طرح ها و ایده ها با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود چرا که حضور افراد به صورت گروهی در این تعاونی‌ها تضمینی برای موفقیت و ایجاد تغییر خواهد بود.

وی افزود: مسئولین باید شبانه روزی تلاش کنند و خود مردم و معتمدین، شوراها، دهیاران و شهرداری ها باید در میدان باشند و هر مسئولی در هر رده و مکان و پستی که دارد باید پیگیر و تسهیل گر امور مردم و در کنار آنها باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بنا به فرمایش حضرت امام(ره) اگر مسئولی اراده اش در انجام مسئولیت ضعیف است اگر استعفا دهد کار صالحی انجام داده است.

وی ادامه داد: برخی مسئولین فقط در دفترشان نشسته اند و نامه می نویسند، ما از مسئولین کار می‌خواهیم و اگر مسئولی کار نکند عذر او را خواهیم خواست چرا که بیشتر از این فرصت نداریم که زمان را از دست بدهیم.

کرمی تصریح کرد: مسئولین باید امور را به صورت میدانی و برای رضای خدا و مردم تا حصول نتیجه پیگیری کنند چرا که خدمت به مردم توفیقی است که در زمان مسئولیت برایشان میسر شده است و معلوم نیست این فرصت خدمتگزاری تا چه زمانی برای آنها فراهم شود.

استاندار عنوان کرد: شهرستان دلگان ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه کشاورزی، دامداری، مرغداری ،گلخانه و فرآوری محصولات تولیدی و بسته بندی تجاری محصولات دارد و جهاد کشاورزی برای شکوفایی این ظرفیت‌ها و توسعه آن باید در کنار مردم و به صورت عملی در میدان باشد و مردم را در اجرای این موارد تا حصول نتیجه حمایت نماید.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی زمین هایی که قابلیت کشت دارند را شناسایی، تقسیم بندی و به جوانان واگذار کند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: بنیاد مسکن نیز با واگذاری زمین های هزار متری در روستاها به متقاضیان،بستر لازم جهت ایجاد خانه باغ را برای مردم فراهم کند. وی تصریح کرد: جوانان سرمایه ارزشمند هر کشوری هستند و جوانان این منطقه بسیار توانمندهستند و باید از ظرفیت این جوانان استفاده شود.

وی ادامه داد: فرمانداران باید چند جوان خلاق و نخبه را در کنار خود داشته باشد و از هم اندیشی و ایده های این جوانان در جهت توسعه و شکوفایی ظرفیت های شهرستان ها استفاده کند.
تعداد بازدید : ۸۳۸
(یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۸:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید