یکشنبه / ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۷:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۶۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان وبلوچستان:

جوانان برای پیشرفت استان در کف میدان باشند

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اطلاق جوانترین استان کشور به سیستان و بلوچستان نباید فقط در حد یک شعار باشد، تصریح کرد: جوانان و مسئولان باید در کف میدان در جهت پیشرفت و توسعه استان محکم قدم بردارند.

جوانان برای پیشرفت استان در کف میدان باشند
(یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۱۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار در جشن بزرگ روز جوان با تبریک ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار داشت: اگر مدیران دچار روزمرگی شوند، این یک سقوط است لذا مسولان باید شبانه روز در راه رسیدن به پیشرفت و توسعه استان تلاش نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان با توجه به پتانسیل‌های فراوان، مستعد پیشرفت همه جانبه است که با وجود نیروهای جوان، خلاق، مومن و متفکر، جهادی و انقلابی، باید این ظرفیت‌های عظیم را به ثروت تبدیل کنیم.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان گفت: بیان محرومیت ‌توسط مسئولان با وجود پتانسیل‌های موجود درسطح استان، نشانگر عدم توانمندی مدیران است.

محمدکرمی خاطرنشان کرد: حضرت علی‌اکبر (ع) الگوی مناسبی برای جوانان هستند ویژگی های اخلاقی و رفتاری مهم ایشان از جمله شجاعت، شناخت دقیق راه، اراده قوی، خودسازی روحی و جسمی و ایمان به هدف بود که این ویژگیها باید مورد توجه جوانان ما قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: امروز برای پیشرفت هر کشوری نیروی انسانی جوان، خلاق، متفکر، جهادی و انقلابی یک اصل مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه بیان داشت: من از شما جوانان انتظار دارم؛ درحوزه‌های مختلف در راستای پیشرفت و توسعه استان در میدان عمل حضور داشته باشید.

استاندار با اشاره به نقش ویژه دانشگاهیان در زمینه بهبود شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: باید مهارت محوری و پژوهش محوری در بین رشته‌های دانشگاهی در جهت تقویت دانشجویان مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به ویژگی‌ های دانشگاه‌ توانمند بیان داشت: فارغ التحصیلان دانشگاهی باید در زمینه های مختلف تحول‌آفرین باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جایگاه پارک علم و فناوری در توسعه و پیشرفت گفت: پارک‌های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و تعاونی‌های شرکت های دانش بنیان سبب حرکت عظیم در استان خواهند شد.

محمد کرمی با اشاره به نقش آفرینی جوانان در ادوار مختلف انقلاب افزود: امروز نیز جوانان با خلاقیت و نوآوری‌های در عرصه‌های مختلف تاثیر گذار هستند.

وی بیان داشت: جوانان سر شار از فکر، خلاقیت و نوآوری و انرژی هستند و این انرژی جوانی اگر درست هدایت نشود، ممکن است به بیراهه برود.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در ایجاد نشاط جوانی مسئله ورزش است که می تواند؛ ابعاد مختلف روحی و جسمی انسان را تقویت کند.

وی با اشاره به اهمیت نوآوری در ورزش گفت: با نگاه ویژه به ظرفیت ورزش‌های بومی و محلی در جامعه توانمندی و خلاقیت ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اقدامات رسانه‌ای کشورهای مختلف در راستای ایجادانگیزه و امید به آینده در بین جوانان افزود: اگر رویا تبدیل به ایده بشود و ایده به محصول، در این صورت ما موفق خواهیم بود.

وی در پایان با اشاره به جنگ شناختی دشمنان علیه ملت ایران بیان داشت: پیشرفت ایران در عرصه‌های مختلف از دلایل این دشمنی است.
تعداد بازدید : ۷۳۱
(یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱) ۰۷:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید