چهارشنبه / ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ / ۲۳:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۵۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی مردم باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی و تقویت فرهنگ کار در استان باشد و برای تحقق این موضوع خود مردم نیز باید در اجرای طرح ها دخیل باشند

خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی مردم باشد
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۲۳:۵۵
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، در کارگروه بسیج سازندگی استان اظهار داشت: اقدامات گروه های جهادی باید با هدف توانمندسازی مردم و تقویت فرهنگ کار در استان صورت گیرد و برای این منظور باید از ظرفیت و نیروی کار خود مردم هم استفاده شود و مردم دخیل باشند.

وی گفت: مسئولیت گروه های جهادی برعهده بسیج سازندگی سپاه است و باید تعیین شود گروه جهادی در کدام نقطه و به چه شکل کار کند.

وی ادامه داد: باید بانک اطلاعاتی از تخصص گروه های جهادی تهیه شود و از توان این گروه ها باید در حوزه آموزش های مختلف از جمله در بخش کشاورزی استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید از توان این جوانان خلاق در حوزه آموزش کشاورزان استفاده شود چرا که بسیاری از کشاورزان در جهت افزایش بهره وری نیاز به آموزش دارند.

وی تاکید کرد: گروه‌های جهادی در حوزه کشاورزی وارد شوند و زمین‌ها را احیا کنند، نخلستان ایجاد کنند و در اختیار مردم قرار دهند و با استفاده از سرمایه تجمیع شده مردم مجتمع های گلخانه ای ایجاد کنند.

وی ادامه داد: گروه های جهادی برای اجرایی شدن این امور می‌توانند با ایجاد شرکت تعاونی های دانش بنیان و اطلاع رسانی به مردم و با استفاده از سرمایه های تجمیع شده آنها برای مردم اشتغال پایدار ایجاد کنند.

کرمی خاطر نشان کرد: سپاه مسئول و تامین کننده اقلام و امکانات مورد نیاز گروه های جهادی باشد و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که سپاه و دستگاه‌های اجرایی گروه‌های جهادی را به لحاظ امکانات پشتیبانی و حمایت کنند.

وی خطاب به گروه‌های جهادی افزود: خدمات ارائه شده به خانواده‌های نیازمند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مشخص شود این خانواده ها تا چه مدت به این کمک ها نیاز دارند و تا چه زمانی توانمند خواهند شد.

تعداد بازدید : ۷۴۳
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۲۳:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید