چهارشنبه / ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۹:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

جوانان سرمایه‌ اصلی سیستان و بلوچستان / ورزش بانوان باید در اولویت ها قرار بگیرد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های اصلی این استان؛ نیروهای جوان هستند.

جوانان سرمایه‌ اصلی سیستان و بلوچستان / ورزش بانوان باید در اولویت ها قرار بگیرد
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۹:۱۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در حاشیه بازدید از اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه این استان یکی از جوان‌ترین استانهای کشور است، اظهار داشت: این استان دارای جوانان متدین، پرتلاش، توانمند و ایده پرداز است که همه مسئولان باید در به ثمر رسیدن این ظرفیت ها تلاش نمایند.

محمد کرمی با اشاره به جایگاه ورزش در حوزه سلامت بیان داشت: ما در دوران همه گیری کرونا شاهدبودیم افرادی که دارای مقاومت بدنی بالایی بودند کمتر دچار آسیب می‌شدند، این مقاومت بالا با ورزش کردن میسر می‌شود سلامتی و پیشگیری ها به حوزه درمان کمک می کند.

وی در زمینه پیشگیری از بیماری‌‌ها اذعان کرد: کم تحرکی در جامعه سبب رشد بیماری‌ها شده است و ورزش نقش مهمی در کاهش آن دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: موضوع ورزش و جوانان مسئله بسیاری مهمی است زیرا جوانان دارای انرژی زیادی هستند و اگر این انرژی در مسیر مناسب هدایت نشود، جوانان به بیراهه کشیده می شوند.

محمد کرمی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عرصه ورزشی تصریح کرد: هرجا مردم و بخش خصوصی پای‌کار بیایند ما شاهد موفقیت در آن عرصه خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: می توانیم؛ در رشته های مختلف ورزشی با توجه به علاقمندی جوانان و ظرفیت‌های استانی برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

کرمی افزود: سیستان و بلوچستان دارای بیش از ۸۰۰ هزار نفر دانش آموز است که مستعد حضور در فعالیت‌های ورزشی هستند.

وی در ادامه بر همکاری ارگان‌های مختلف به خصوص آموزش و پرورش و صدا سیما در اجرای فعالیت‌های ورزشی تاکید و تصریح کرد: جایگاه ورزش‌ روستایی باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت جایگاه ورزش اظهار داشت: گروه اندیشه‌ورز ورزش استان با حضور ورزشکاران و پیشکسوتان درون استانی جهت برنامه‌ریزی‌های دقیق تشکیل شود.

وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌های استان می‌توان برنامه‌ریزی لازم برای حضور جوانان مستعد در رشته‌های مختلف ورزشی ایجاد کنیم و نسبت به همه استان‌های کشور در این زمینه برتری داشته باشیم.

کرمی افزود: توجه به ورزش های بومی و محلی و ارزش گذاری به آن در اولویت قرار داده شود و با برگزاری مسابقات این رشته ها و رسانه‌ای کردن آنها الگوسازی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ورزش بانوان و تاثیر آن در جامعه تصریح کرد: ورزش بانوان باید جزو اولویت ها قرار بگیرد.

وی در پایان با بیان اینکه دستورالعمل‌های اجرایی باید در سطح استان بومی سازی شود، گفت: کارشناسان ورزشی با حضور در بین آحاد مردم به ترویج ورزش و بیان اهمیت و جایگاه ورزش در پیشگیری از بیماری‌ ها بپردازند.
تعداد بازدید : ۱,۷۱۴
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۹:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید