چهارشنبه / ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۵:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۵۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

چابهار پیشانی تجارت آینده کشور است / لزوم فعال کردن صنایع تبدیلی در استان

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بنادر گفت: بندرچابهار پیشانی تجارت آینده ایران اسلامی است و با رشد چابهار ما شاهد رشد منطقه خواهیم بود.

چابهار پیشانی تجارت آینده کشور است / لزوم فعال کردن صنایع تبدیلی در استان
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۵:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دارای پتانسیل های مناسبی است که با برنامه‌ریزی دقیق میتواند به اهداف عالی دست بیابد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب در زمینه مالکان اصلی انقلاب اسلامی اذعان داشت: این رسالت انقلاب اسلامی است که در راستای توانمند سازی مستضعفین اقدام کند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه تاکید کرد: علاوه بر انجام کارهای کوتاه مدت باید اهداف راهبردی مناسب میان مدت و بلند مدت با توجه به ظرفیت‌های استان برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای تجارت استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: ما ظرفیت سه محور اصلی مرز افغانستان، مرز پاکستان و دریا را در استان داریم.

کرمی در ادامه با بیان تبدیل استان به هاب دام کشور اذعان کرد: ما ظرفیت‌های مناسبی در بخش‌های صادرات، بنادر، بخش ترانزیت بین الملل و وسعت استان داریم.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت ها در سطح استان سیستان و بلوچستان گفت: که ما باید کارهای زیرساختی مناسبی انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جایگاه شرکت های تعاونی دانش بنیان در زمینه توانمند سازی اقتصادی گفت: باید از ظرفیت این شرکت‌‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و دامداری استفاده نماییم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه روستاها افزود: ما باید ساخت مسکن و ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها را مورد توجه قرار دهیم.

کرمی با تاکید بر اهمیت و توانمندسازی مردم و ایجاد ثروت در سطح استان بیان داشت: باید اقدامات مناسب ار جمله ارائه آموزش‌های لازم در زمینه اقتصاد قوی و دانش بنیان در سطح استان انجام شود.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت امام علی علیه السلام در کمک رسانی به مستضعفان گفت: وقتی اقدامی را انجام می دهیم باید از اهل بیت الگو بپذیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی تصریح کرد: خام‌فروشی معادن کار اشتباهی است، ما با ایجاد صنایع تبدیلی ظرفیت استفاده از معادن را فراهم خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت اشتغال بخش خانگی افزود: باید آموزش و امکانات لازم را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با اشاره به جایگاه ایده‌پردازی ها در پیشگیری از ایجاد یاس و ناامیدی بر اهمیت استفاده از توانمندی جوانان خوش فکر در سطح جامعه در راستای رشد و توسعه استان تاکید نمود.

کرمی در پایان با اشاره به اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه افزود: با ارتباط قوی و برنامه ریزی‌ شده شاهد روند رو به رشد و توسعه صنعت خواهیم بود بنابراین در سطح استان ارتباط این دو باید تقویت شود.
تعداد بازدید : ۶۲۶
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۵:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید