پنج شنبه / ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۸:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۸۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

بهره برداری از ۲۱۷ طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان همزمان با دهه فجر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱۷ طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار هزار و ۲۰۱ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در این استان در حال بهره برداری است.

بهره برداری از ۲۱۷ طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان همزمان با دهه فجر
(پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۸:۰۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ داوود شهرکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این طرح های در بخش های صنت، معدن، کشاورزی، شیلات و گردشگری است که با افتتاح آنها زمینه اشتغال ۲ هزار و ۲۷۷ نفر این استان فراهم می شود.

وی گفت: همچنین با اقدامات مطلوب انجام شده ۵۵۸ طرح سرماه گذاری بخش خصوصی از ابتدای امسال تاکنون در این استان به بهره برداری رسیده است که میزان سرمایه گذاری آنها سه هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری در این استان در بخش های صنعت، معدن، گردشگری و کشاورزی زمینه اشتغال ۱۲ هزار و ۱۳۰ نفر در این استان فراهم آورده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک خاص خود قابلیت استقرار صنایع نیروگاهی از جمله انرژی های تجدید پذیر بادی و خورشیدی و ذخائر معدنی شناخته شده را دارد.

شهرکی ادامه داد: همچنین اقلیم مناسب کشت محصولات مختلف به ویژه میوه های گرمسیری و خارج از فصل و پرورش انواع دام و طیور، دارا بودن سهم بالای صید آب های جنوب کشور، ۳۱ درصد صید کل کشور از دیگر ظرفیت های سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: با وجود ظرفیت های فراوان سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف اقتصادی سرمایه گذاران می تواندورود به عرصه های مختلف علاوه بر تامین نیاز کشور با توجه به نیاز کشورهای افغانستان و پاکستان انواع محصولات تولیدی در استان تولید و از مرزهای این استان صادر نمود.

تعداد بازدید : ۸۴۶
(پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۸:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید