چهارشنبه / ۵ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۰:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۶۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون اول رئیس جمهور:

۷۱ جایگاه سوخت جدید در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: ۷۱ جایگاه سوخت در سیستان و بلوچستان به منظور رونق ترانزیت کالا و حل مشکل کاهش صف‌ها در این استان احداث می‌شود.

۷۱ جایگاه سوخت جدید در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۳۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد مخبر شامگاه سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سفر به این استان علاوه بر مصوب شدن مصوباتی در بخش‌های مختلف نظیر ساخت سدها، خطوط انتقال آب از دریا و آبرسانی به روستاها و گازرسانی، مقرر شد ۷۱ جایگاه سوخت جدید نیز به منظور کمک به رفع مشکلات مردم و توسعه روز افزون این نقطه از ایران اسلامی ساخته شود.

وی با اشاره اهمیت جبران خسارت کشاورزان دچار سرمازدگی سیستان و بلوچستان نیز افزود: مقرر شد علاوه‌بر تهیه و در اختیار قرار دادن دام سبک به دامداران، به گلخانه داران نیز کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی اعطاء شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: همچنین در مناطقی از سیستان و بلوچستان که به دلیل سرمای زیاد مجبور به استفاده برق شدند برق اضافی مصرف شده نسبت به ماه قبل آنان مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این سفر مقرر شد گازرسانی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سیستان و بلوچستان به صورت رایگان انجام شود.

مخبر بر ساخت مدارس، رفع مشکلات بیمارستان‌ها و اضافه شدن ۱۰۰ لیتر سهمیه نفت اضافه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو ساخت پنج هزار مزرعه خورشیدی پنج کیلو واتی در این استان را قبول کرده است.

وی بر مد نظر قرار دادن یک تیم تخصصی برای بررسی جاده‌های سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: این حجم از کمبود بزرگراه در این استان نیازمند اعتبارات بیشتر است و باید از منابعی نظیر تهاتر نفت به این بخش کمک کرد.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: همچنین در بحث آب‌های ژرف قرار شد سیستان و بلوچستان پایلوت کشوری شود که وزارت نیرو یک‌هزار میلیارد تومان در این زمینه در نظر گرفته است.

تعداد بازدید : ۱,۳۷۹
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید