سه شنبه / ۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون اول رئیس جمهور:

انتقال آب از دریا و پیگیری حق آبه هیرمند از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است

معاون اول رئیس جمهور گفت: نظر به نیاز سیستان و بلوچستان به منابع آبی پیگیری موضوعات انتقال آب از دریا، آب‌های ژرف و پیگیری حقابه هیرمند از اولویت‌های مهم دولت در این استان است.

انتقال آب از دریا و پیگیری حق آبه هیرمند از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است
(سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱) ۱۲:۲۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد مخبر در بدو ورود به فرودگاه زابل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب در سیستان و بلوچستان از موضوع مهم بشمار می رود، اظهارداشت: اینکه یک استان در کنار دریا بوده و در اعماق زمین نیز آب به وفور موجود اما روی زمین خشک باشد اصلا موضوعیت ندارد و به منظور رفع مشکلات مردمان این دیار موضوعات انتقال آب از دریا، آب‌های ژرف و پیگیری حق آب تالاب هامون به جد مورد تاکید دولت است.

وی تاکید کرد: به منظور تامین آب مورد نیاز در شمال سیستان و بلوچستان موضوع پیگیری حق آبه هیرمند از طریق دیپلماسی نیز دنبال خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکل تامین سوخت در سیستان و بلوچستان گفت: به منظور تامین سوخت مورد نیاز در این استان موضوع افزایش تعداد جایگاه های سوخت مورد تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین موضوع اشتغال و مصوبات سفر رئیس جهمور به سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه‌های مهم در سفر به این استان است.

گفتنی است، آیت الله رئیسی در جلسه دوم بهمن ماه هیات دولت در بخشی از سخنانش مردم سیستان و بلوچستان را مرزبانان صادق دیرین ایران توصیف کرد و با اشاره به مشکلات پیش آمده در تأمین انرژی در این منطقه، به معاون اول مأموریت داد رفع این مشکل را با فوریت پیگیری کند.

وی همچنین وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان را مأمور کرد تا از طریق رایزنی با هیات حاکم بر این کشور، موضوع حق‌آبه کشورمان از رود هیرمند و تأمین آب مورد نیاز مردم سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال کنند.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۵
(سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱) ۱۲:۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید