یکشنبه / ۲۵ دی ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۲۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

اقتصاد باید بر پایه تولید و سرمایه گذاری رشد کند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد باید از حالت دلالی خارج شود و بر پایه تولید و سرمایه‌گذاری رشد کند، همچنین از سرمایه‌گذارانی که خارج از استان هستند، می خواهم به داخل استان بیایند.

اقتصاد باید بر پایه تولید و سرمایه گذاری رشد کند
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۰:۵۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان اظهار داشت: از طرح‌های بزرگ و صنایع تبدیلی در استان حمایت می‌کنیم و اولویت سرمایه‌گذاری در بخش معدن را با سرمایه‌گذارانی که صنایع تبدیلی را به این استان می‌آورند، قرار داده ایم.

وی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش معدن افزود: خوشبختانه ظرفیت های معدنی فراوانی داریم که این معادن می‌تواند سیستان‌ و بلوچستان را به یک استان صنعتی تبدیل کند.

استاندار سیستان‌ و بلوچستان خاطرنشان کرد: ما هر روز باید به‌دنبال روش‌های جدیدی باشیم و به تولید ثروت کمک کنیم.

وی اذعان کرد: خداوند ثروت‌های زیادی در این سرزمین قرار داده که بانک‌ها باید به‌دنبال آن بروند و سرمایه‌گذاری‌ها نیز به سمت به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها هدایت شود.

کرمی ادامه داد: برنامه زمانی برای واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی در نظر گرفته تا مطابق آن برنامه‌ها و طرح ها اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: در سرمایه‌گذاری‌ها لازم است افق چند سال آینده را پیش‌بینی کرده و آینده‌نگر باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در بحث صادرات باید خودمان تولید کنیم و تولیدات خود را به آن‌سوی مرزها بفرستیم همچنین واردات نیز نباید در کشور رسوب کند لذا لازم است با ایجاد تغییراتی به آن‌ها ارزش افزوده بدهیم و سپس به سایر کشورها صادر نماییم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه این استان ظرفیت فراوانی در حوزه کشاورزی، دام‌پروری، شیلات و گردشگری دارد و اقدامات خوبی نیز در حال انجام است اما باید کارشناسی شده عمل شود.

کرمی خاطرنشان کرد: باید تولیدات و طرح‌ها پشتوانه علمی لازم را داشته باشند و بانک‌ها می‌توانند یکی از این پشتوانه‌های فکری باشند.

وی تصریح کرد: سیستان‌ و بلوچستان باید به سمت توسعه تغییر پیدا کند، هیچ نکته قابل توجیهی وجود ندارد که استانی با این‌همه ثروت محروم باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بانک‌ها نسبت‌به منابعی که کشور قرار است در اختیار استان قرار دهند مطالبه‌گری نمایند همچنین در بحث معوقات نیز با برنامه‌ریزی رسیدگی کرده و شرایطی را مهیا نمایند تا مردم راحت‌تر وام بگیرند.

تعداد بازدید : ۱,۰۶۹
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۰:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید