یکشنبه / ۱۱ دی ۱۴۰۱ / ۲۱:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۸۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تأمین آب شرب سیستان و بلوچستان در رأس توجه دولت قرار دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تأمین آب شرب سیستان و بلوچستان در رأس توجه دولت قرار دارد بنابراین به موازات اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان، اجرای طرح‌های اضطراری و طرح‌های آبرسانی باید تسریع شود.

تأمین آب شرب سیستان و بلوچستان در رأس توجه دولت قرار دارد
(یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱) ۲۱:۰۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ "محمد کرمی"، در نشست با مدیران صنعت آب سیستان و بلوچستان، با اشاره به اینکه در مناطق مختلف کشور با توجه به شرایط اقلیمی، اقدامات متعددی برای تأمین آب شرب انجام شده است اظهار داشت: در استان نیز به دلیل شرایط موجود طرح‌های تأمین آب شرب برای مردم تعریف و در دست اجرا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه موضوع تأمین آب شرب استان در رأس توجه قرار دارد، افزود: این مهم در جلسه هیأت دولت اعلام و راهکارهای اجرایی برای کاهش مشکل آبی استان دیده شده است.

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای است که با حساسیت خاصی مسائل و مشکلات استان دنبال می‌شود، تأکید کرد:تأمین آب شرب با استفاده از طرح‌های دانش بنیان و استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب برای مصارف کشاورزی و صنایع در دستور کار قرار گیرد.

کرمی در ادامه با اشاره به اجرای طرح‌های بزرگ آبرسانی در سیستان و بلوچستان، گفت: به موازات اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان، اجرای طرح‌های اضطراری و طرح‌های آبرسانی باید تسریع شود.

استاندار سیستان و بلوچستان، سرعت بخشیدن به طرح انتقال آب از تهلاب به زاهدان را با توجه به تنش آبی این شهر ضروری دانست و خواستار تسریع عملیات طرح تأمین آب شهر زاهدان از هامون هیرمند که چاه های آن در حال حفاری است شد.

وی در پایان گفت: احداث سدهای کنترل سیلاب که دارای پتانسیل آبی هستند، به منظور استفاده در مصارف کشاورزی و همچنین طرح‌های آبخیزداری باید در برنامه کاری قرار بگیرد.


تعداد بازدید : ۸۸۴
(یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱) ۲۱:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید