جمعه / ۹ دی ۱۴۰۱ / ۰۸:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۷۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

زیباسازی شهر زاهدان نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فضای شهری در روح و روان افرادی که در شهر زندگی می کنند و هم افرادی که وارد شهر می شوند، تاثیر مستقیم دارد لذا تغییر چهره کنونی شهر زاهدان نیازمند کار دقیق و حساب شده و همچنین خلاقیت و نوآوری است.

زیباسازی شهر زاهدان نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد
(جمعه ۹ دی ۱۴۰۱) ۰۸:۵۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در نشست با شهردار، معاونین و مسئولان شهرداری زاهدان اظهار داشت: در بخش زیرساخت ها و اجرای پروژه های شهری مثل آسفالت کیفیت کار بایستی مد نظر باشد و کار اصولی انجام شود زیرا دوباره کاری، موجب تحمیل هزینه های گزاف به شهرداری خواهد شد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی در امر زیباسازی شهر بیان داشت: محیط اطراف ساختمان های اداری و درب منازل بایستی توسط ادارات مربوطه و خود مردم به‌طور متحدالشکل زیباسازی و پیاده رو سازی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مسئله فرهنگ سازی در حوزه تغییر چهره شهر بسیار اثر گذار است، گفت: امر فرهنگ سازی بایستی از طریق صدا و سیما و رسانه ها، دستگاه‌های فرهنگی و خود شهرداری با استفاده از تبلیغات شهری تقویت شود.

محمد کرمی اظهار داشت: در بحث ساخت و سازها درآمد شهرداری مهم است و در این بخش لازم است؛ قانون برای همه مراجعه کنندگان به طور یکسان اجرایی شود.

وی تاکید کرد: پروژه های شهرداری بایستی دارای برنامه زمانبندی باشد و مشمول گذر زمان نشود زیرا اگر با برنامه نباشد هزینه ها در گذر زمان چند برابر می شود و اتفاق خاصی هم نمی افتد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دکه های سطح شهر باید در قالب بازارچه ساماندهی شود که این کار نیازمند احداث چند سوله متمرکز است و این اقدام کم هزینه ضمن ایجاد اشتغال پایدار برای صاحبان آن، موجب کسب درآمد ثابت برای شهرداری نیز می شود.

وی در ادامه در خصوص ساماندهی بازار عرضه دام زنده نیز گفت: نظم و آراستگی در فضای شهر بسیار مهم و نشاط آور است، لذا بایستی فضای مناسب برای فروش و عرضه دام فراهم شود.

کرمی گفت: بازار چهارراه رسولی بازار سنتی و یکی از نمادهای مهم استان است و بایستی ساماندهی شود تا هم کسبه از کار کردن و هم مردم از خرید خودشان لذت ببرند.

وی تاکید کرد: با کار جهادی و میدانی تلاش شود؛ هر کس وارد شهر می شود زیبایی شهر را ببیند و ذهنیت نادرست امنیتی بودن استان را از بین ببریم.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان بیان داشت: آینده استان کاملاً درخشان است و سیستان و بلوچستان در زیر پوشش محرومیت، ثروت و ظرفیت های نهفته فراوانی در حوزه معادن، کشاورزی، دریا و مرز دارد که بایستی با تلاش و توکل بر خداوند قدم های محکمی در مسیر توسعه و تغییر چهره استان برداریم.

تعداد بازدید : ۹۳۷
(جمعه ۹ دی ۱۴۰۱) ۰۸:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید