شنبه / ۲۶ آذر ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۶۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

آبخیزداری بهترین روش حفظ و مدیریت پایدار منابع آبی است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر در استان حفظ منابع آبی در استان اهمیت فراوانی دارد که آبخیزداری یک روش مهم و در دسترس برای حفظ منابع آبی محسوب می‌شود.

آبخیزداری بهترین روش حفظ و مدیریت پایدار منابع آبی است
(شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۳۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در پنجمین جلسه کارگروه آبخیزداری استان اظهار داشت: فرمانداران الویت شهرستان ها جهت های آبخیزداری را اعلام کردند که این الویت ها احصا و ارگان‌ها موظف‌ شده تا تکالیف محوله را انجام دهند.

وی با اشاره به وجود پدیده فرسایش خاک «گرگرو‌ک ها» در جنوب استان افزود: موضوع آبخیزداری به علت در دسترس ترین روش برای حفظ منابع آب و نزولات آسمانی، اهمیت فراوانی داشته و بهترین روش ذخیره سازی آب محسوب می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: موضوع آب در این استان به علت عدم دسترسی به منابع و خشکسالی‌های اخیر چند برابر سایر نقاط کشور اهمیت است.

وی تصریح کرد: ۸۱ حوزه آبخیزداری شامل عملیات لایروبی، مرمت خاکی و سنگ و ملاتی توسط اداره کل منابع طبیعی استان مشخص شده که با انجام آن بیش از ۲۲ میلیون متر مکعب ذخیره سازی آب خواهیم داشت.

مدرس خیابانی اظهار داشت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان آبخیزداری یکی از مقولات مهم توسعه بوده که باید به‌ صورت جدی به آن پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که پیش از این نیز تاکید شده طرح‌های مطالعاتی باید در قالب پایان نامه و کار تحقیقاتی به دانشجویان و دانشگاهیان استان واگذار شود.

تعداد بازدید : ۱,۰۵۷
(شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید