سه شنبه / ۸ آذر ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۳۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برترین پارک فناوری کشور

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پارک علم و فناوری این استان به عنوان برترین پارک علم و فناوری کشور معرفی شد.

پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برترین پارک فناوری کشور
(سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱) ۲۱:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست با مجموعه ای از مدیران حوزه فناوری استان با بیان اینکه ظرفیت های استان باید روی زمین بنشیند، اظهار داشت: خوشبختانه پارک علم و فناری سیستان و بلوچستان به عنوان پارک برتر کشور شناخته شده است.

مدرس خیابانی تصریح کرد: ما امروز به دنبال تولید کنندهای هستیم که اعتماد به نفس داشته باشد و این اعتماد به نفس باید از طریق مدیران به آنها منتقل شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی در خصوص مبدل شدن پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به قطب نوآوری و استارتاپ منطقه جنوب شرق کشور افزود: از دیگر بخش‌های شکل گرفته در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان می‌توان به ایجاد ۶ خانه خلاق و نوآوری اشاره کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کارخانه نوآوری در دو فاز در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسید که مجموعه‌ای متشکل از همه فضاها، سازوکارها و ساختارهای لازم برای شکل‌گیری، رشد و توسعه استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوآورانه است که با در نظر گرفتن تمام نیازهای لازم برای رشد یک واحد کسب و کاری کوچک، اقدام به جمع‌آوری زیرساخت‌ها در کنار هم می‌کند و نقش بسزایی در شکل‌گیری فرهنگ پویا و اجتماع نوآوری دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در شرایطی که چهار ماه تا پایان سال باقی مانده تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ استان سیستان و بلوچستان به طور کامل محقق شده است.

مدرس خیابانی افزود: فرودگاه ها باید به ویترین استان تبدل شوند بدین معنی که گردشگران کلکسیونی از داشته های استان را در آن مشاهده کنند.

گفتنی است؛ با شکل‌گیری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان فعالیت‌های مرتبط با حوزه کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان در استان توسعه یافته و امروز این مجموعه به عنوان یکی از پارک‌های نمونه و شاخص در کشور مطرح است.

تعداد بازدید : ۱,۰۶۰
(سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱) ۲۱:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید