شنبه / ۵ آذر ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۲۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سیستان و بلوچستان رتبه سوم ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص داد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد اشتغال این استان رتبه سوم کشور در ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داد.

سیستان و بلوچستان رتبه سوم ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص داد
(شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۴۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: خوشبختانه به فضل الهی و با تلاش خادمان نظام اسلامی در این خطه پهناور با همکاری نهادها، سازمانها و دستگاه های اجرایی مربوطه، در شرایطی که چهار ماه تا پایان سال باقی مانده تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ این استان به طور کامل محقق شد.

وی افزود: در حوزه صنایع دستی، دامپروری کشاورزی، گلخانه، شیلات و آبزی پروری واحدهای صنعتی و معدنی، واحدهای خدمات فنی توزیعی و گردشگری این استان متعهد به ایجاد اشتغال برای ۲۸ و ۱۴۲ نفر در سال ۱۴۰۱ شده بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون جلسات کارگروه تخصصی اشتغال به صورت مستمر و با حضور تمامی دستگاه های عضو برگزار شد، تصریح کرد: ۸۵ درصد مصوبات این جلسات اجرا شده و بقیه در حال اجراست.

وی ادامه داد: بنیاد برکت با ۶ هزار و ۱۳۲ نفر در ردیف اول و سازمان صنعت معدن تجارت، کمیته امداد و سازمان جهاد کشاورزی به ترتیب بیشترین اشتغال را کسب کرده‌اند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: از حیث پراکندگی جغرافیایی نیز شهرستان های زاهدان، زابل، ایرانشهر، چابهار و هامون رتبه اول تا پنجم ثبت اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تاکید کرد: همچنین شهرستان هامون با ۷۵۹ درصد، زهک ۳۷۸ درصد و زابل با ۳۲۷ درصد بیشترین میزان پیشرفت ثبت اشتغال را نسبت به تعداد تعهد انجام داده اند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجموع این اقدامات منجر به قرار گرفتن استان سیستان و بلوچستان در رتبه سوم اشتغال کشور در دست یابی به شاخص تعهد شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه این استان فاقد بنگاه های بزرگ اقتصادی بزرگ است، بیان کرد: نکته قابل توجه این است که این استان به دلیل نبود بنگاه‌های بزرگ اقتصادی از جمله پالایشگاه پتروشیمی، فولاد و خودروسازی با تکیه بر اشتغال روستایی، کوچک و خانگی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری تعهد اشتغال کشور بالغ بر ۵۲ هزار نفر بوده که ۲۱ هزار نفر آنها در پروژه‌های عمرانی مانند جهش ملی مسکن و سایر پروژه‌های عمرانی اعلام شده است.

تعداد بازدید : ۹۹۳
(شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید