پنج شنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۱ / ۱۶:۳۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۰۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

راه‌آهن سیمای سیستان و بلوچستان را تغییر می دهد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه این استان از ظرفیت گردشگری، تجارت و ترانزیت برخوردار بوده راه آهن می تواند سیمای استان را تغییر دهد.

راه‌آهن سیمای سیستان و بلوچستان را تغییر می دهد
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۱۶:۳۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در حاشیه بهره برداری از پروژه راه آهن زاهدان به خاش اظهار داشت: با توجه مرزهای گسترده استان همچنین بنادر و مناطق آزاد، لزوم تجارت و ترانزیت یکی از ابر پروژه‌های کشور در استان ساخت و راه‌اندازی خطوط ریلی است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان به عنوان استانی با مرزهای طولانی، اقتصاد دریایی و منطقه گردشگری اولویت اول آن راه بوده که نسخه شفابخش آن راه آهن محسوب می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از قرارگاه سازندگی و دولت سیزدهم تصریح کرد: امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز آرزوی دیرینه مردم یعنی اتصال راه آهن چابهار به زاهدان تحقق پیدا کند.

وی اذعان کرد: طبیعی ست هنگامی که صحبت از بندر تجاری چابهار می‌شود بدون ریل کارکرد اصلی خود را ندارد و من مطمئنم دولت برای تکمیل کریدور شرقی اقدام خواهد کرد.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان که شرکت‌های بزرگ و بنگاه های اقتصادی کلانی وجود ندارد بیشتر بار اشتغال استان به دوش پروژه های عمرانی است به عنوان مثال در همین ابر پروژه ۴۰۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم در سایه امنیت که خون بهای شهداست پروژه های عمرانی رونق یابد و دائم در جهت حرکت رو به توسعه استان گام برداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز هیچ کس جز دشمن از شرایطی که در کشور به خصوص سیستان و بلوچستان به وجود آمده شاد نمی‌شود چرا که دشمن نه شیعه می‌شناسند و نه سنی و هدف آن تخریب وحدت است.

وی افزود: تلاش بزرگان، متنفذین، صاحبان تریبون و معتمدین برای ایجاد امنیت و آرامش در استان بسیار حائز اهمیت است چرا که همه موضوعات استان تحت شعاع آن قرار می گیرد.

مدرس خیابانی اذعان کرد: قطعاً مردم دلاور و غیور سیستان و بلوچستان اجازه نخواهند داد کام دشمنان شیرین شود و این آرزوی خود را به گور خواهند برد.

وی بیان کرد: نگاه های خوبی از سوی دولت سیزدهم متوجه سیستان و بلوچستان شده به عنوان مثال در شاخص راه امروز ۱۵۳ کیلومتر بزرگراه به اتمام رسیده و ۱۴۳ کیلومتر پروژه باز و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت کردیم علاوه بر این بیش از ۱۶۰۰ کلاس درس تحویل داده همچنین در حوزه ورزش ورزشگاه هایی که بیست سال تعطیل بوده بهره برداری شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: امسال ما با کمترین قطعی برق و آب مواجه بودیم، همچنین جهاد آبرسانی نیز در استان در حال اجرا بوده که کار آبرسانی به ۱۵۰ روستا تاکنون به اتمام رسیده است.

تعداد بازدید : ۱,۱۵۱
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۱۶:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید