دوشنبه / ۲۵ مهر ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۵۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
دبیر ستاد توسعه سواحل مکران:

فرمایشات رهبری، پشتوانه قوی برای اجرا و ساماندهی امور در سواحل مکران است

دبیر ستاد توسعه سواحل مکران گفت: تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پشتوانه ای قوی برای انجام فعالیت ها و سامان بخشی به امور توسعه در منطقه مکران است.

فرمایشات رهبری، پشتوانه قوی برای اجرا و ساماندهی امور در سواحل مکران است
(دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱) ۱۵:۱۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سردار حسین دهقان که از روز گذشته در شهرستان های چابهار و کنارک حضور دارد، در جمع خبرنگاران گفت: انجام فعالیت ها و سامان بخشی به امور سواحل مکران با پشتیبانی قوی تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری است و دولت سیزدهم نیز با تمام توان و عزمی جدی به دنبال اجرایی سازی منویات مقام معظم رهبری است.

وی گفت: توسعه سوحل مکران از سال های گذشته در دستور کار بوده اما متاسفانه بعضی کم‌توجهی ها، ناهماهنگی‌ها و عدم رعایت اولویت ها باعث تعویق و تاخیر در امر توسعه این منطقه شده است؛ بنابراین بایستی امروز متفاوت تر از گذشته عمل کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم چهره عمومی منطقه را متأثر کنیم باید اقدامات اجرایی را اولویت بندی کنیم و نقطه آغاز حرکت مشخص باشد و در این بازه توسعه زیرساخت‌هایی همچون ریل، جاده، فرودگاه، بندر، آب، برق، گاز و انرژی مباحثی است که باید در ابتدا به آن پرداخته شود.

دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران افزود: برای توسعه سواحل مکران باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هم برون زا و هم درون زا باشد.

وی ادامه داد: در بعد درون زایی ظرفیت های محلی از جمله شیلات، دامپروری، کشاورزی،گردشگری و صنایع مرتبط با آنها باید توسعه یابد و در بعد برون زایی توسعه بندر ،ترانزیت، صنایع سنگین فولاد و پتروشیمی اجرا شود.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: بندر چابهار سرمایه و داشته ملی است و مردم منطقه و شهرستان های همجوار باید از این ظرفیت ها و استعدادها منتفع شوند و در مرحله دوم استان های همجوار نیز از جمله کرمان و خراسان جنوبی نیز بهره مند شوند.

تعداد بازدید : ۱,۱۳۶
(دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱) ۱۵:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید