دوشنبه / ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

موضوع آب سیستان یکی از مهم ترین اولویت های استان است / لزوم شناسایی منابع آبی جدید

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از الویت های مهم استان آب است، گفت: اولین گام برای توسعه هر منطقه ای شناخت الویت هاست، بنابر این باید بر اساس این الویت ها عمل کنیم.

موضوع آب سیستان یکی از مهم ترین اولویت های استان است / لزوم شناسایی منابع آبی جدید
(دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۴۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در پنجمین نشست قرارگاه غدیر اظهار داشت: آب چاه ژرف شماره ۲ با نصب آب شیرین کن در حال شیرین سازی است که باید برای ذخیره سازی و جلوگیری از هدر رفت آب اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: از بخش خصوصی برای نصب آب شیرین کن ها و فعالیت در حوزه چاه ژرف حمایت خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید برای هر یک از چاه های ژرف به سرعت آب شیرین کن و مخزن تعبیه شود.

وی ادامه داد: هر یک از مدیران حاضر در این جلسه باید از پروژه های اشتغال زایی که از محل اعتبارات بانک ها یا صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده بازدید میدانی کنند و نتیجه را به صورت مکتوب و مصور به دبیرخانه قرارگاه اعلام کنند.

مدرس خیابانی بیان کرد: با قول مساعد معاونت علمی فناوری ریاست جمهور آب شیرین کن ۱۷۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف شماره یک، آب شیرین کن ۱۰۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف ۲ و یک آب شیرین کن ۵۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف شماره ۳ نصب خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل قرارگاه غدیر همه در جریان الویت های منطقه سیستان قرار گرفتند و یک برنامه ریزی درست برای پیشبرد این اهداف صورت گرفته‌است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: اولین موضوع قرارگاه غدیر آب و تسریع در اجرای پروژه های حق آبه، چاه‌ژرف، تهلاب، و سایر اقداماتی چون جهاد آبرسانی است.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات دیگر در قرارگاه غدیر مرز بوده چراکه یکی از مزیت‌های استان مرز است، همچنین یکی از امتیازات منطقه ویژه منطقه سیستان مرز با افغانستان محسوب می‌شود و راهکار آن ایجاد گذر سوختی و پر رونق کردن بازارچه‌های مرزی است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: سومین مسئله مهم در سیستان اشتغال بوده که بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.

وی تاکید کرد: چهارمین دستور‌کار مهم قرارگاه غدیر ایجاد زیرساخت و اجرای پروژه‌های عمرانی در قالب این قرارگاه است.

تعداد بازدید : ۱,۱۳۲
(دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید