یکشنبه / ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۰
سرویس : اخبار اربعین
کد خبر : ۱۱۵۹۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار اربعین

افزون بر ۲۰ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

زاهدان- سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مرداد ماه تاکنون ۲۰ هزار و ۱۵۲ زائر پاکستانی از طریق دو مرز میرجاوه و ریمدان وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند.

افزون بر ۲۰ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند
(یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۵۰

به گزاش روابط عمومی استانداری؛ جواد قنبری اظهار داشت: از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۹۷ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و ۸ هزار و ۸۵۵ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران در دو پایانه مرزی استان فراهم شده، افزود: از ماه‌ها قبل برنامه ریزی ها برای ورود زائران اربعین از دو مرز ریمدان و میرجاوه انجام گرفته بود و زیرساخت‌های لازم در این دو مرز مخصوصاً مرز ریمدان احداث شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شلوغی مرزها زائران پاکستانی به سمت مرز های غربی نخواهند رفت و به مشهد و قم اعزام می‌شوند.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۹۰ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در کشور پاکستان است و در این حوزه نیز ما با عزیزان مان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۳۲
(یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید