پنج شنبه / ۳ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۱۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بسته ویژه اشتغال دولت برای منطقه سیستان / حفر چاه ژرف پنجم آغاز می‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرآیند حفر چاه ژرف پنجم استان که در واقع پنجمین چاه ژرف کشور محسوب می‌شود طی هفته آینده با حضور معاون علمی رئیس جمهور آغاز می‌شود.

بسته ویژه اشتغال دولت برای منطقه سیستان / حفر چاه ژرف پنجم آغاز می‌شود
(پنج شنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۴۲

حسین مدرس خیابانی چهارشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان دارد و اعتبارات خوبی برای این استان در نظر گرفته که در این راستا 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سال‌های 1401 تا 1403 اختصاص پیدا کرده و تاکنون یک هزار میلیارد تومان از این عدد به مرحله عملیاتی رسیده است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اقدامات عمرانی ویژه‌ای در مدت یک سال فعالیت دولت سیزدهم در استان صورت گرفته که از جمله آنها می‌توان به اتمام 150 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه، 280 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب دریای عمان به استان به طول 630 کیلومتر در چهار جبهه اشاره کرد.

خبر خوش برای سیستانی ها/ آب چاه ژرف در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در همه پروژه‌های زیربنایی با نگاه به ایجاد اشتغال در استان است، گفت: اعتقاد داریم راهکار حل عمده مشکلات فرهنگی و اجتماعی  در ایجاد اشتغال است و با این نگاه امروز در حوزه مدرسه‌سازی استان 5000 نفر و در پروژه‌های ساخت مسکن استان 7500 نفر مشغول به کار هستند؛ به عبارتی در حوزه ساخت مسکن استان ما با کمبود نیروی انسانی ماهر مواجه هستیم.

مدرس خیابانی افزود: روی بسته اشتغال منطقه سیستان تمرکز ویژه داریم و رویکرد اصلی در این حوزه ایجاد مشاغل خرد و خانگی است. امروز رتبه سیستان و بلوچستان در حوزه ایجاد اشتغال ششم کشوری است و این مهم در حالی رقم خورده که ما در این استان از معادن و صنایع بزرگ محروم هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: فرآیند حفر چاه ژرف پنجم استان که در واقع پنجمین چاه ژرف کشور محسوب می‌شود طی هفته آینده با حضور معاون علمی رئیس جمهور آغاز می‌شود و در حال حاضر دکل حفاری آن نصب شده و آماده به کار است. همچین با حضور آقای ستاری در روزهای پیش رو آب‌شیرین‌کن چاه ژرف شماره سه سیستان افتتاح می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه تجدیدپذیر در هفته دولت

وی با اشاره به اقدامات مطلوب حوزه دانش‌بنیان در سیستان و بلوچستان ‌شکل‌گیری کشتگاه خورشیدی در استان، گفت: به زودی 13 هزار مترمربع به زیربنای پارک علم و فناوری استان اضافه خواهد شد. همچنین در هفته دولت آغاز عملیات اجرایی 320 مگاوات پروژه نیروگاه تجدیدپذیر در استان برنامه‌ریزی شده است.

مدرس خیابانی به اقدامات حوزه گازرسانی استان اشاره و بیان کرد: کارخانه‌های تولید سیمان استان به دلیل عدم اتصال به شبکه گاز در سال‌های مزیت رقابتی خود را از دست داده بودند که در دولت سیزدهم سیمان سیستان به گاز متصل شد؛ گازرسانی سیمان خاش نیز تا پایان شهریورماه و گازرسانی سیمان تیس تا پایان سال انجام خواهد شد.

مصادیق مدیران ضعیف را معرفی کنید

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران با اشاره به انتقادات اخیر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان طی سخنرانی در حضور رئیس جمهور در خصوص بکارگیری مدیران ضعیف در استان، اظهار داشت: تلاش داشتیم در انتصابات استان از مدیران جوان انقلابی و افراد متخصص استفاده کنیم و در این حوزه به نظر بنده موفق بوده‌ایم چرا که با مدیر ضعیف نمی‌توانستیم موفقیت‌های متعدد در حوزه‌های مختلف از جمله آبرسانی، مسکن ملی، راهسازی و ... کسب کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: باید مشخص شود شاخص‌ها برای تشخیص کیفیت عملکرد مدیران چه بوده و نماینده محترم ولی فقیه در استان چنانچه مصادیقی دارند باید اعلام کنند به بررسی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعهد اشتغال استان در سال جاری 28 هزار نفر بوده که در سامانه رصد کشوری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون 13 هزار و 838 نفر از این تعداد به ثبت رسیده و محقق شده است.

3 بازارچه مرزی مشترک با پاکستان راه‌اندازی می‌شود

وی به اقدامات انجام شده در حوزه بازارچه‌های مرزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: ما در استان 15 بازارچه مرزی داریم که از این تعداد 6 مورد فعال است و الباقی بدون توافق با کشورهای همسایه به صورت یک طرفه از جانب ایران ایجاد شده است.


تعداد بازدید : ۹۹۹
(پنج شنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید