یکشنبه / ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۰۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

حمل و نقل یکی از مهمترین ارکان توسعه سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حمل و نقل در استان پهناور سیستان و بلوچستان با توجه به بعد مسافت و فاصله از مرکز کشور، دارا بودن مرزهای طولانی و اقتصاد دریا محور در همه ابعاد مهم است و بایستی توسعه این شاخص مهم، با جدیت پیگیری شود.

حمل و نقل یکی از مهمترین ارکان توسعه سیستان و بلوچستان است
(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۰۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در نشست با مدیران شرکت هواپیمایی چابهار اظهار داشت: ۴ فرودگاه عملیاتی؛ زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را در استان در دستور کار داریم و مجوز فرودگاه سراوان هم اخذ گردیده است.

وی افزود: با تلاش و همکاری مسئولان استانی بسیاری از نواقص فرودگاه زاهدان برطرف شده ضمن اینکه شرایط برای برقراری پروازهای بین المللی از طرف شرکت های هوایی پاکستان و عمان و سایر کشورها به خصوص مسیر عتبات عالیات هم مهیا شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: افزایش پروازها در خط هوایی چابهار برای معرفی ظرفیت ها و شناساندن این منطقه استراتژیک و حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: برقراری خط هوایی در داخل استان نیز به ویژه افزایش پروازها بصورت روزانه در مسیر زاهدان به چابهار نیز پیگیری می شود.

وی افزود: طرح مولدسازی دارایی ها که مدنظر ریاست محترم جمهور نیز بود، در همه ابعاد بایستی محقق شود و با همکاری نهادهای نظارتی، دو فروند هواپیمای موجود متعلق به یکی از شرکت های هواپیمایی، جهت استفاده در خطوط هوایی استان رفع توقیف شود؛ چرا که برقراری خطوط هوایی چابهار برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه پروازهای زاهدان به تهران و زاهدان به مشهد افزایش یافته، گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و هم استانی ها پیگیریهای لازم برای افزایش پروازها انجام شد که در این راستا شرکت هواپیمایی ماهان اقدام به افزایش پرواز در مسیر تهران به زاهدان و بالعکس کرده است.

تعداد بازدید : ۱,۱۲۷
(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید