شنبه / ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۰۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

کار گروه اجرایی آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان آبخیزداری یکی از مقولات مهم توسعه بوده که باید به‌ صورت جدی به آن پرداخت.

کار گروه اجرایی آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد
(شنبه ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۰۲
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست شورای راهبردی آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در رابطه با ضرورت اهمیت آبخیزداری در انجام اقدامات جامع مدیریت سیلاب این امر در استان مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: آبخیزداری به عنوان یکی از راهبردهای مهم تامین آب در دستور کار استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارگروه اجرایی آبخیزداری استان نیاز به حمایت جدی مدیران دارد، لذا همه باید پای کار بیایند.

وی بیان کرد: تک‌ تک پروژه‌های استان در سخت ترین شرایط کشور در حال اجراست و خوشبختانه کارهای بسیار بزرگی در استان انجام شده است.

مدرس خیابانی تصریح کرد: کارگروه اجرایی آبخیرداری استان در راستای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تاکید رییس محترم جمهور و ابلاغیه وزیر کشور واهمیت آبخیزداری به عنوان یکی از راهکارهای تامبن آب در استان تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸ میلیون هکتار زمین در استان داریم که نیاز به اقدامی جدی برای جلوگیری از فرسایش خاک و مهار کنترل آب دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: آبخیزداری به عنوان یکی از راهکارهای مهم تامین آب استان باید در دستور کار نهاد‌های انقلابی، خیرین و گروه های مردمی با همکاری فرمانداران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در ادبیات توسعه استان باید آبخیزداری به عنوان مولفه مهم در تامین آب در کنار پروژه های حیاتی استان آورده شود.
تعداد بازدید : ۱,۰۷۷
(شنبه ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید