پنج شنبه / ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۸۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور:

ستاد بازسازی خسارات سیل بنیاد مسکن در زاهدان آغاز به کار می کند

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: با کمک همه نهادهای ذیربط و پیگیری های نماینده مردم زاهدان و استاندار از هفته آینده ستاد بازسازی بنیاد مسکن در شهر زاهدان کار خود را آغاز می کند.

ستاد بازسازی خسارات سیل بنیاد مسکن در زاهدان آغاز به کار می کند
(پنج شنبه ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۲۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در ادامه سفر اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به شهرستان زاهدان و بازدید از مناطق آسیب‌دیده از سیل، نشستی با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم شریف شهرستان زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران مربوطه در استانداری برگزار شد.

اکبر نیکزاد در این جلسه اظهار داشت: به دنبال بارندگی های اخیر و سیلی که در شهرستان زاهدان رخ داد، با برنامه ریزی مطلوب و امداد و نجات که با محوریت استانداری انجام شد خوشبختانه خسارات جانی چندانی نداشتیم، اما ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکن آسیب دیده که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.

وی تاکید کرد: ستاد بازسازی به فوریت برای بازسازی و رفع آسیب های ناشی از این سیل شروع به کار می کند.

وی تصریح کرد: برای بازسازی مناطق آسیب دیده بنیاد مسکن به تنهایی نمی تواند کار انجام دهد و قطعاً شهرداری و در روستاها نیز دهیاران و بخشداران و با کمک کلیه بانکهای عامل در قالب پرداخت وام های مصوبی که در اختیار بانک‌ها قرار گرفته باید در بازسازی و رفع این خسارت‌ها کمک کنند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: این اتفاقات ناشی از سیل که در سراسر کشور اتفاق افتاد و دولت پیگیری اجرای مصوبات است اما به خاطر این که زندگی مردم تحت تاثیر این سیل قرار گرفته نباید فوت وقت داشته باشیم و تاکید رئیس جمهوری این است که عملیات بازسازی واحدهای آسیب‌دیده به سرعت آغاز شود و این اطمینان خاطر را به مردم می دهم که با کمک همه نهادهای ذیربط و پیگیری های استاندار از هفته آینده ستاد بازسازی بنیاد مسکن در شهر زاهدان کار خود را آغاز کند.

وی بیان داشت: ساماندهی حاشیه شهر زاهدان نیز که سالیان سال در حال انجام است نیز باید به سرانجام برسد.

نیکزاد تصریح کرد: در بحث ساماندهی، اعتبارات بسیار خوبی در سفر ریاست جمهوری مصوب شده که تخصیص آن نیز انجام خواهد شد تا بتوانیم عملیات ساماندهی حاشیه شهر زاهدان را نیز با شتاب بیشتری ادامه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: اجرای دو طرح بازسازی ۲ هزار و ۱۵۰ واحد آسیب دیده و همچنین ساماندهی حاشیه شهر زاهدان منجر به این خواهد شد که مردم زیر سقف امن زندگی کنند و شاخص مقاوم سازی واحدهای مسکونی در شهر زاهدان ارتقا یابد.

تعداد بازدید : ۱,۲۰۰
(پنج شنبه ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید