پنج شنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۰:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۷۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

شهروندان جهت شناسایی اموال غیر منقول مازاد دستگاه های اجرایی یاریگر دولت باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شهروندان جهت شناسایی اموال غیر منقول مازاد در اختیار دستگاه های اجرایی یاریگر دولت باشند و نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه سوت زنی اقدام نمایند.

شهروندان جهت شناسایی اموال غیر منقول مازاد دستگاه های اجرایی یاریگر دولت باشند
(پنج شنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۰:۲۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ عباسعلی ارجمندی در نشست کارگروه مولدسازی و فروش اموال منقول و غیرمنقول دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم و رویکردهای جدید دولت، مولدسازی دارایی های دولت است که قطعا ظرفیت و پتانسیل مردمی می تواند در شناسایی اموال دستگاه های اجرایی به ما کمک کند.

وی با تاکید بر اهمیت مولدسازی منابع افزود: فهرست املاک مازاد شناسایی شده از ۸۰ دستگاه اجرایی استان به آنها ارسال شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع ادامه داد: اگر ملکی مازاد بود این حق و حقوق مردم محسوب می شود و لذا مدیرانی که به این امر توجه نداشته باشد به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

ارجمندی اذعان کرد: یکی از موضوعات مهم و رویکردهای جدید دولت در بحث واگذاری ها، مولدسازی دارایی های دولت است که با پیگیری های انجام شده از سوی معاونین توسعه در سیستان و بلوچستان به نحو مطلوب در حال انجام است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شناسایی اموال منقول و غیرمنقول دستگاه‌ها باید انجام شود چراکه اگر ساختمانی خالی باشد باید فرمانداران و دستگاه های اجرایی پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی موظفند؛ حداقل یک ملک از املاک مازاد خود را در راستای اجرایی شدن طرح مولدسازی و کمک به تامین منابع مالی به فروش برسانند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از راه‌های مولد سازی استفاده از فضاهای مازاد دستگاه های اجرایی به صورت اجاره و یا وثیقه برای بازدهی بهتر و مدیریت بهینه است و برای تحقق این موضوع باید این فضاهای راکد با اجاره‌های مطلوب و مناسب در حوزه اشتغالزایی به کار گرفته شود و دستگاه‌ها مکلفند این فضاها را در جهت اشتغالزایی روستایی، اشتغال جوانان، کارآفرینان و زنان سرپرست خانوار اجاره دهند.

تعداد بازدید : ۱,۵۳۴
(پنج شنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۰:۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید