چهارشنبه / ۵ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۰:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۵۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

طرح های مطالعاتی استفاده از آب های سطحی تدوین شود

استاندار گفت: با توجه به خشکسالی و کم آبی استان، باید طرح های مطالعاتی و راهکارهای استفاده و ذخیره سازی روان آب ها توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه های مربوطه تدوین شود.

طرح های مطالعاتی استفاده از آب های سطحی تدوین شود
(چهارشنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۰:۳۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما در خصوص شرایط حاکم در جنوب استان در پی بارش های اخیر اظهار داشت: در پی ورود سامانه بارشی مونسون و هشدارهای هواشناسی تمام ظرفیت های اطلاع رسانی و پیشگیرانه با استفاده از ظرفیت شبکه های مجازی و صدا و سیما انجام شد که با توجه به حجم باران های صورت گرفته طی دو روز گذشته می‌توان گفت: کمترین آسیب را داشته ایم.

وی افزود: همچنین مشاهده و بررسی شرایط، نشان از آمادگی لجستیکی و تجهیزاتی تمام یگان های امدادرسان در مواجهه با این بارش ها دارد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: با توجه به استقرار تیم‌های امدادی و خدمات رسان در نقاط آسیب پذیر و پشتیبانی لجستیکی و تجهیزاتی از طریق مرکز استان و ستاد مدیریت بحران استان، تاکنون تنها یکی از محورهای مواصلاتی در نقاط حادثه دیده مسدود می باشد و تعداد انگشت شماری از روستاها نیز با قطعی برق مواجه هستند.

وی گفت:با توجه به اینکه حدود یک سوم از شهرستان زاهدان بافت فرسوده میباشد اما در مواجهه با بارندگی ها در شهر زاهدان فوتی بر اثر سیل نداشتیم و متاسفانه دو نفر جان باخته بر اثر برق گرفتگی در شهر زاهدان رخ داده است.

استاندار ادامه داد: با توجه به خشکسالی و اقلیم خشک در سیستان و بلوچستان باران های اخیر در جنوب استان جان تازه ای به استان بخشید و حجم عظیمی از این آب ها در پشت سدها جمع شده اما به جز یک سد هنوز سدها سرریز نشده اند.

وی تصریح کرد: در شرایط خشکسالی و کم آبی استان و اینکه آب های ناشی از این بارندگیها شیرین هستند باید طرح های مطالعاتی مربوطه با مد نظر قرار دادن جوانب مختلف تهیه و راهکارهای استفاده و ذخیره سازی این روان آب ها توسط وزارتخانه‌های دستگاههای مربوطه صادر گردد و پیگیری لازم برای تامین اعتبار مورد نیاز در سطح ملی برای اجرای طرح های بهره وری از این آب های سطحی اجرا گردد.

تعداد بازدید : ۱,۴۱۱
(چهارشنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۰:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید