شنبه / ۲۵ تیر ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۲۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکنون ۴۴ روستا در طرح جهاد آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شده‌اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ۱۷۵۱ روستای طرح جهاد آبرسانی از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون ۴۴ روستا از آب آشامیدنی بهره مند شده اند.

تاکنون ۴۴ روستا در طرح جهاد آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شده‌اند
(شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱) ۱۲:۴۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در هشتمین نشست جهاد آبرسانی اظهار داشت: با وجود کاهش حجم آبی چاه ها تامین آب آشامیدنی با مشکلی مواجه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک برای هفت روستای شهرستان دلگان گروه های جهادی عتبات و چهار روستای شهرستان زاهدان گروه جهادی امام رضایی ها در حال تجهیز کارگاه می باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: همچنین تاکنون برای چهارده روستا توسط پیمانکاران محلی عقدقرارداد صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تاکنون برای ۲۰ روستا اصلاح شبکه توزیع و برای ۲۴ روستا، توسعه و ایجاد شبکه توزیع انجام شده است.

مدرس خیابانی افزود: ۳۲/۵ کیلومتر خطوط انتقال به طور کامل اجرا و۱۱۴ روستا تامین مصالح شده و همچنین ۱۱۵ روستا نیز تجهیز کارگاه صورت گرفته اما با این وجود به نظر من پیشرفت جهاد آبرسانی در سیستان و بلوچستان همچنان قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به توافق مدیرعامل آب منطقه‌ای استان با وزیر نیرو مجوز حفر چاهک های کشاورزی کم آب بر در منطقه سیستان صادر شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: آبخیزداری در حوزه احیای قنوات با خیران مشارکت کند چرا که این امر می‌تواند تعداد قنات هایی که احیا می‌شود را افزایش دهد همچنین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران نیز در این زمینه می تواند یاری رسان باشد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا نیمه مرداد ماه سال جاری خط انتقال آب چاه ژرف شماره ۳ آغاز و در مدار قرار می گیرد.

تعداد بازدید : ۱,۴۷۷
(شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱) ۱۲:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید