دوشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۸۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مدیران جهادی و میدانی کار کنند

استاندار گفت: مدیران باید حضور میدانی در شهرستان ها داشته باشند چرا که درک واقعی مسائل و مشکلات با مشاهده مسائل از نزدیک امکان پذیر است.

مدیران جهادی و میدانی کار کنند
(دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه شورای اداری که به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران استانی و شهرستانی در شهرستان گلشن برگزار شد، بر حضور مدیران برای حل مسائل و چالش‌ها به صورت میدانی تاکید کرد و افزود: درک واقعی مسائل و مشکلات با حضور در میدان و مشاهده از نزدیک و لمس مسائل رخ می دهد و بر همین اساس از مدیران کل توقع حضور در شهرستان ها به صورت فردی و نیز همراه با استاندار دارم.

مدرس خیابانی در خصوص شهرستان گلشن گفت:زیرساختهای لازم برای تاسیس این شهرستان از جمله مدرسه، راه،بیمارستان برای تاسیس این شهرستان فراهم نبوده لذا نمایندگان مجلس و مدیران کل از طریق وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری لازم برای ایجاد زیرساخت ها در این شهرستان داشته باشند.

وی تاکید کرد: طرح جامع شهری جالق و گلشن تا ۱۵ مرداد انجام شود و در آن سه اولویت محل احداث نهضت ملی مسکن ،سایت بیمارستانی و سایت اداری با نظر منابع طبیعی و مقامات قضایی مکانیابی شود.

استاندار خاطرنشان کرد: مرز مهمترین مزیت این شهرستان است و چراغ بازارچه جالق با استقرار گمرک و پایانه روشن شود و صادرات با اولویت صدور مصالح ساختمانی و مواد غذایی به صورت نامحدود و همچنین واردات برنج، دام،میوه های گرمسیری از این بازارچه انجام شود.

وی ادامه داد:مردم این شهرستان نیز باید از محل صادرات سوخت که برای آنها تولید درآمد می کند بتوانند طرح های زیربنایی و زیرساختی اجرا کنند و این سوخت بران از سوخت بری تبدیل به تولید کننده شوند.

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: سوخت بری برای ایجاد ثروت، اشتغال موقت و حفظ مرزنشینی و امنیت پایدار خوب است اما انتقال سوخت راه حل ریشه‌ای و اساسی برای حل مشکل اشتغال و تثبیت منطقه شهرستان گلشن نیست لذا باید تلاش کنید طرحهایی از جمله ایجاد گلخانه، پرورش خرما،احداث مرغداری و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری را برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه داشته باشیم.

وی ادامه داد: پیگیری تاسیس واحدهای صنعتی فرآوری، بسته بندی و سایت شهرک گلخانه ای مک سوخته ضرورت دارد چرا که این منطقه بستر آب مناسبی دارد و اگر استفاده نشود به خارج از کشور هدایت می شود، بنابراین جهاد کشاورزی برای احداث گلخانه در این منطقه مجوز صادر کند.

استاندار تاکید کرد: در حوزه صنعت و معدن نیز ظرف یک هفته ۱۰ مجوز به صورت بی نام در حوزه سنگ شکن صادر و در اختیار فرمانداری قرار گیرد و فرمانداری این مجوزها را بنا به شرایط احراز در اختیار سرمایه گذاران مناسب قرار دهد.

وی بیان داشت: سهمیه ویژه آرد به شهرستان جدیدالتاسیس جالق صادر شود تا در کوتاه مدت مشکلات نان در این شهرستان نیز مرتفع گردد.

مدرس خیابانی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در استان اظهار داشت: به گفته برخی از ساکنین، دولت سیزدهم دولت آرزوهاست چرا که طرح هایی از جمله فاضلاب کنارک و برخی از پروژه های عمرانی و زیرساختی که انجام شده آرزویی بود که پس از سالها انتظار مردم محقق شده است.

وی ادامه داد: بیش از هزار پروژه عمرانی و طرح اقتصادی در حال اجراست که از جمله آن می‌توان به احداث ۱۳۵ مرغداری و ساخت ۲۵۰۰ پروژه مدرسه سازی اشاره کرد.

این مقام گفت: بالاترین رقم اعتبارات سفر ریاست جمهوری هم از نظر تعداد و هم از نظر ارزش مربوط به سیستان و بلوچستان است و همچنین بالاترین رقم بودجه نیز مربوط به این استان است.

تعداد بازدید : ۱,۵۶۰
(دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید