شنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۱ / ۲۲:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۸۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

افزون بر ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ۴ به چاه نیمه شماره ۳ منتقل شده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ۴ به چاه نیمه شماره ۳ منتقل شده که می‌تواند نیاز آب شهری منطقه سیستان و زاهدان را برطرف کند.

افزون بر ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ۴ به چاه نیمه شماره ۳ منتقل شده است
(شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۱۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان روز شنبه در حاشیه بازدید از خط انتقال چاه نیمه دو به یک اظهارداشت: در این دو سالی که ظرفیت چاه نیمه ها به حداقل خود رسیده حدود ۹ ماه آب چاه نیمه شماره ۴ که در سطح است به چاه نیمه شماره ۳ منتقل شده تا بتوانیم نیاز آب شهری را برطرف کنیم.

وی افزود: ذخیره آبی برای سالجاری کافی بوده و مشکلی نداریم و در مجموع اقدامات لازم برای رفع تنش آبی این منطقه انجام شده و می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حوزه روستایی هم ۳۰ مترمکعب آب چاه نیمه شماره ۲ که تبخیر بالایی داشت به چاه نیمه شماره یک منتقل شد تا با خط انتقال ۳ به یک بتوانیم آب روستایی را نیز از این منبع تامین کنیم.

وی ادامه داد: ۱۰ حلقه چاه حرمک به بهره‌برداری رسیده که با وارد شدن در مدار تنش آبی در شهر زاهدان به حداقل خود خواهد رسید.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: برای کاهش اثرات خشکسالی منطقه سیستان باید با یک نگاه ملی اقدام شود چرا که این امر نقش مهمی در توسعه امنیت پایدار دارد.

وی با اشاره به تامین اعتبار انتقال آب از منطقه تهلاب ابراز امیدواری کرد: با رایزنی‌ها حق آبه هیرمند پیگیری خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: خط انتقال آب دریای عمان از ۴ منطقه آغاز شده اما باید با سرعت بیشتری پیش برود چراکه این استان نقش مهمی در حفظ کیان انقلاب اسلامی دارد لذا همه باید همکاری کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۴ چاه ژرف در استان حفر و یک آب‌شیرین کن بر روی چاه شماره ۲ نصب شده اما برای تامین آب منطقه سیستان نیازمند حفر ۱۰۰ چاه ژرف هستیم که از وزارت نیرو می‌خواهیم برای حفر این چاه ها منابع و اعتبار لازم را در نظر بگیرند.


تعداد بازدید : ۱,۵۲۸
(شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید