یکشنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حجم مبادلات مرزی ایران و پاکستان ۵ برابر خواهد شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تشکیل کمیته مرزی ایران و پاکستان، حجم مبادلات مرزی ایران و پاکستان ۵ برابر و تنوع کالاها نیز افزایش خواهد یافت.

حجم مبادلات مرزی ایران و پاکستان ۵ برابر خواهد شد
(یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۵۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در نشست "شورای توسعه مبادلات مرزی استان" اظهارداشت: توسعه بازارچه‌های مرزی از جمله مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان است بنابراین بایستی ایجاد زیرساخت های لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به قابلیت صادرات و واردات از مرز ریمدان افزود: اثر بخشی بازارچه های مرزی چندین برابر مناطق آزاد است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به حجم عظیم صادرات در بازارچه های مرزی این مناطق به مرکز صدور کالا در استان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: مرز ریمدان یک مرز بین‌المللی است و قابلیت صادرات بالایی دارد لذا بایستی همه تلاش کنند؛ زیرساخت های لازم برای توسعه این مرز فراهم شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: افزایش تعداد و تنوع کالا در حوزه صادرات و واردات از مرز‌ در دستور کار قرار گیرد تا حجم معادلات مرزی از مرزهای استان بیشتر شود.

وی افزود: کمیته اشترکات مرزی ایران و پاکستان برگزار شد که در آن توافقات خوبی برای توسعه تجارت از طریق مرز‌های استان انجام گرفت.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: اقبال خوبی از سمت تجار صورت گرفته که این امر به دلایل مختلفی از جمله موقعیت مکانی مناسب است.

وی با تاکید به ساخت زائرسرای ریمدان افزود: از تمام ظرفیت های ملی و استانی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی استفاده می‌کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۵۹۰
(یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید