چهارشنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۹:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۲۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

اجرای پروژه ها زمان‌بندی داشته باشد

استاندار گفت: اجرای پروژه ها براساس برنامه زمانبندی انجام شود و بر اساس بازه زمانی مشخص هدف گذاری شود.

اجرای پروژه ها زمان‌بندی داشته باشد
(چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۵۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست بررسی مصوبات سفر رییس بنیاد مسکن کشور، تاکید کرد: بنیاد مسکن برای اجرای پروژه ها برنامه زمانبندی داشته باشد و هدف‌گذاری لازم در بازه زمانی تعیین شده انجام شود.

مدرس خیابانی افزود: باید بتوانیم پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم چرا که مردم انتظار دارند هر چه زودتر نتیجه را در زندگی خود ببینند.

وی ادامه داد: با اجرای پروژه های بنیاد مسکن باید در استان ایجاد اشتغال شود و واحدهای تولیدی راه اندازی شود چرا که هدف ما از اجرای پروژه ها ایجاد اشتغال است.

استاندار ادامه داد:اجرای پروژه های بنیاد مسکن باید زنجیره‌ای از اشتغال را راه اندازی کند و در کنار اجرای پروژه‌ها واحدهای تولیدی مرتبط نیز در استان فعال شوند.

وی بیان داشت:باید اجرای این پروژه ها ظرفیتی برای سرمایه گذاری ایجاد کند تا سرمایه‌گذاران بیشتری جذب شوند.

بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در حاشیه این نشست اظهار داشت: بنیاد مسکن در دو موضوع اجرای طرح هادی و همچنین مقاوم سازی مسکن روستایی وارد عمل شده است.

وی گفت: در سیل سال ۹۸ و سیل سال ۱۴۰۰ خسارات زیادی به شهرهای ساحلی از جمله کنارک وارد شد و بنیاد مسکن برای مقاوم سازی و بازسازی منازل آسیب دیده از سیل ورود پیدا کرد.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که مورد توجه قرار گرفته ورود بنیاد مسکن به موضوع حاشیه نشینی در چهار شهر زابل، زاهدان، کنارک و چابهار است که به همین منظور رئیس بنیاد مسکن کشور طی این مدت سفرهای متعددی به استان داشت و همچنین جلسات متعددی با حضور مدیر بنیاد مسکن و مدیران استانی برگزار شد و اجرای مصوبات را پیگیری می کنند.

بیجار اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که مورد ارزیابی قرار گرفته موضوع پرداخت تسهیلات بانکی است که در این نشست موانع پیش روی بانک ها برای پرداخت این تسهیلات بررسی و مقرر شد که در کوتاهترین زمان ممکن این تسهیلات پرداخت شود که یکی از جمله این تدابیر اتخاذ شده، حضور میدانی عوامل بانک و عوامل بنیاد مسکن در منطقه بود که تصمیم بر این شد که با حضور میدانی عوامل بانک و عوامل بنیاد مسکن از مراجعه متقاضیان به شهرها جلوگیری شود و در پرداخت تسهیلات مانع زدایی و تسهیل شود.

وی بیان داشت: در این جلسه مقرر شد تسهیلات مربوط به خسارت سیل ۹۸ تا پایان خرداد ماه پرداخت شود و بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سیل ۱۴۰۰ نیز تسریع داشته باشند.

معاون استاندار ادامه داد:در رابطه با اجرای طرح هادی نیز تصمیماتی اتخاذ شد که بر اساس آن مقرر شد برای ۴۵ روستای هدف گذاری شده برای اجرای طرح هادی، اداره کل راهداری تامین مصالح و پخش آسفالت را برعهده بگیرد و تامین قیر نیز از طریق بنیاد مسکن و دهیاری ها در مناطق مورد نظر انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با اجرای این پروژه ها، شاخص مقاوم سازی در سطح استان ارتقا و بهبود یابد.

تعداد بازدید : ۱,۴۰۶
(چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید