شنبه / ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۳:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۱۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ساده زیستی همواره یکی از ارزش‌های مهم امام به شمار می‌آمد

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: حضرت امام(ره) همواره به مسئولان و نمایندگان تاکید می کرد؛ در دوره مدیریت خود مانند قبل از دوران مدیریت شان زندگی کنند.

ساده زیستی همواره یکی از ارزش‌های مهم امام به شمار می‌آمد
(شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سیدمحمد حسینی روز شنبه در مراسم سالگرد امام خمینی(ره) در زاهدان اظهارداشت: همانطور که پیامبر اکرم(ص) اسوه زمان خویش بودند کسانی که پیرو ایشان هستند، نیز الگو و اسوه خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: شخصیت امام خمینی(ره) بی بدیل است زیرا اینکه شخصیتی اینگونه وارد میدان شود و مردم را همراه کند و علی رغم توطئه دشمنان انقلاب را به پیروزی برساند، در تاریخ تکرار شدنی نیست.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در طول تاریخ قیام‌های بسیاری داشتیم و در طول این تاریخ معاصر ۱۵۰ ساله اخیر قیام هایی رخ داده که همه سرکوب شدند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) توانست؛ این انقلاب را حفظ کند و به دست همه ما به امانت بسپارد و  تا امروز خلف صالح ایشان، رهبر معظم انقلاب این پرچم را سرافراز نگه داشته است.

حسینی گفت: پرچم انقلاب اسلامی مایه عزت و عظمت همه مسلمانان است و برای تمام جوامع اسلامی الهام بخش بوده که آنها هم می‌توانند مستقل و روی پای خود بایستند.

وی اظهارداشت: امام خمینی(ره) ویژگی‌هایی چون ارتباط با خداوند داشت و برای عزت و عظمت اسلام قیام کرد، قیامی که سبقه و رنگی الهی داشت.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به اینکه ارتباط امام(ره) با خداوند باعث شد؛ غیر از قدرت خداوند، همه قدرت ها را هیچ بشمارد، ادامه داد: فرهنگ امام، فرهنگ قرآن بود و یک عمر با آن مانوس شده بود و ایشان به مضامین قرآن در مسائل شخصی، اسلامی و اجتماعی عمل می‌کرد.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره)طلبه ای ساده‌زیست بود و دیگران را نیز به این امر دعوت می کرد.
حسینی ادامه داد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب «امام خمینی(ره) امام دیروز فقط نیست امام امروز و فردا هم هست و شخصیت ایشان الگو برای همگان خواهد بود.»

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) همواره تاکید داشت؛ مسئولان باید غمخوار و در کنار مردم باشند و مردم نباید در سختی و گرفتاری به سر ببرند.

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: هنگامی که آن امام (ره) در نجف و فرانسه در تبعید به سر می‌بردند و می شنیدند؛ مردم در زمستان سوخت ندارند و سرما را تحمل کنند، ایشان بخاری را خاموش می‌کرد و با این دست کار‌ها مردم هم می فهمیدند که حضرت در سختی ها با آنان شریک است و در کنار مردم قرار دارد.

وی ادامه داد: اخلاص امام نظم و پشتکار ایشان همواره زبانزد همگان بود و این مهم را به شاگردان خود توصیه می‌کرد.

حسینی افزود: امام خمینی(ره) بلافاصله جهاد سازندگی و کمیته امداد را تاسیس کردند و همواره تاکید داشتند که به محرومین توجه شود و فاصله بین آنان با مردم عادی وجود نداشته باشد.


تعداد بازدید : ۱,۴۹۱
(شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید