سه شنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۹:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

اشتغال ۳۰ هزار نفر با اجرای بسته اشتغال سیستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در بسته اشتغال سیستان بیش ۳۰۰۰۰ هزار نفر در ۱۳ رسته شغلی مشغول به کار خواهند شد که این امر می‌تواند؛ در توسعه این منطقه نقش بسزایی داشته باشد.

اشتغال ۳۰ هزار نفر با اجرای بسته اشتغال سیستان
(سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۱۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز سه‌شنبه در دیدار با خدانور براهویی یکی از معتمدین سیستان اظهار داشت: سیستان نقش مهمی در توسعه امنیت ملی دارد چرا که مردم این خطه مرزداران ما در شرق کشور محسوب می شوند.

وی ادامه داد: در بسته اشتغال سیستان مشاغلی جایگزین و کم آب از جمله صنایع دستی، قالی‌بافی، تراش سنگهای قیمتی، بوم گردی، استخر پرورش ماهی، پنل خورشیدی، دام سبک، پرورش مرغ محلی خزک، کارگاه تولید پوشاک، زنبورداری، پرورش شترمرغ، پرورش شتر، مشاغل مرتبط با صنایع خلاق دیجیتال و خدمات بازرگانی الکترونیکی دیده شده است که با توجه به شرایط خاص استان می‌تواند؛ اشتغال فراوانی ایجاد کند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسته اشتغال سیستان با ۸۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار؛ از منابع بلاعوض سیستان و از محل تسهیلات ارزان قیمت سازمان های اجرایی تامین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز جوانان ما باید به سمت تولید بروند، خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم از تمام طرح های تولیدی حمایت کنیم.

مدرس خیابانی تصریح کرد: هم‌اینک پروژه ساخت راهها در شمال استان برای ۳ هزار نفر از جوانان این خطه شغل ایجاد کرده است و این امر هم موجب توسعه زیرساخت راه شده و هم موجب گردیده تا برای خیل عظیمی از جوانان استان که با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کردند، شغل ایجاد شود.

وی بیان کرد: همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا از مهاجرت مردم جلوگیری کنیم و با انتقال آب چاه نیمه ها در تامین آب شرب منطقه سیستان هیچ مشکلی نداریم.

تعداد بازدید : ۱,۵۷۰
(سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید