دوشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۵۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۱۷۵۱ روستا در طرح قرارگاه جهادی آبرسانی از آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تنش آبی موجود در روستاهای استان یک هزار و ۷۵۱ روستا در طرح قرارگاه جهادی آبرسانی از آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد.

۱۷۵۱ روستا در طرح قرارگاه جهادی آبرسانی از آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۳۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست "قرارگاه جهادی آبرسانی" اظهارداشت: تاکنون در ۲۶ روستا فرآیند اصلاح و توسعه اجرا شده همچنین در ۴۹ روستا عملیات اجرایی آغاز گشته و در ۱۰۰ روستا تامین مصالح و در ۱۱۰ روستا نیز تجهیز کارگاه انجام گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اولویت خطوط انتقال تا کنون ۲۶۲ نقشه با تایید آبفا تحویل قرارگاه شده است که ۲۰۰ نقشه دیگر تا آخر خرداد ماه تحویل خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر پیشرفت لحظه‌ای پروژه آبرسانی خاطرنشان کرد: تاکنون عملیات اجرایی آبرسانی به ۷ روستای دشت سیستان آغاز شده است.

وی افزود: از ۹۴۵ روستای دشت سیستان تا کنون سی روستا تحویل نقشه و ۳۵ روستا تامین مصالح و تجهیز کارگاه شده‌اند.

مدرس خیابانی اذعان کرد: تا کنون در مجتمع آبرسانی پیشین شهرستان چابهار از ۲۱۳ روستا؛ ۸ روستا تامین مصالح و ۱۸ روستا تجهیز کارگاه شده اند.

وی بیان کرد: در مجتمع آبرسانی چاه احمد شهرستان تفتان تاکنون ۳۵ روستا تامین مصالح و تجهیز کارگاه شده اند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مجتمع آبرسانی دشت سراوان از ۳۱ روستا، ۱۷ روستا تحویل نقشه صورت گرفته و ۹ روستا نیز تامین مصالح و تجهیز کارگاه شده اند.

وی بیان کرد: در مجتمع آبرسانی منزلآب شهرستان زاهدان از ۴۶ روستا ۱۰ روستا تامین مصالح و تجهیز کارگاه آن انجام شده است؛ همچنین در مجتمع آبرسانی دامن شهرستان ایرانشهر از ۲۸ روستا؛ ۱۱ روستا تحویل نقشه و تامین مصالح و تجهیز کارگاه شده‌اند.

مدرس خیابانی بیان کرد: همچنین ۵۵ روستای شهرستان کنارک، ۴۸ روستای دشت آبخوان خاش و ۲۲ روستای بخش پلان و پیرسهراب چابهار در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد.

وی گفت: با توجه به تکمیل نقشه از ابتدای تیرماه سالجاری اولویت آبرسانی با روستاهایی است که بیشترین تنش آبی را دارند.

تعداد بازدید : ۱,۳۷۷
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید