یکشنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۲۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۱۲۵ روستای سراوان در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب شرب بهره‌مند خواهند شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲۵ روستای سراوان در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب شرب بهره‌مند خواهند شد که ۳۵ روستای آن تجهیز کارگاه شده است.

۱۲۵ روستای سراوان در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب شرب بهره‌مند خواهند شد
(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۵۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در حاشیه "بازدید از روند اجرای پروژه های عمرانی و واحدهای تولیدی شهرستان سراوان" اظهار داشت: یکی از واحدهای تولیدی مهم این شهرستان واحد تولید شن است چرا که در این منطقه معادن زیادی برای تامین آن وجود دارد.

وی افزود: خوشبختانه به لحاظ بازار فروش واحد‌های تولیدی شن این شهرستان مشکلی ندارد؛ اما با اجرای طرح توسعه، تخصیص زمین این واحدهای تولیدی حل خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سراوان ۲۲ مرغداری فعال دارد که نصف نیاز این شهرستان را تامین خواهد کرد همچنین ۲ مرغداری دیگر تا شهریورماه سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: اولین چاه ژرف اکتشافی در بلوچستان در منطقه گُشت سراوان قرار دارد که تا کنون حدود ۱۴۰۰ متر آن حفاری شده است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تامین آب بتوانیم زمینه حضور سرمایه‌گذاران بیشتری را در این منطقه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: باید بتوانیم امنیت غذایی خود را تامین کنیم و این قابل قبول نیست که کالا‌ها را از مسافت های دور بیاوریم.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: یک پست برق ۱۹۰ مگاواتی سراوان واقع در کنار پست ۲۲۰ مگاواتی احداث می‌شود که زمین آن تامین شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید با حداقل مجوزها واحدهای تولیدی را راه اندازی کنیم افزود: همچنین لازم است طرح‌ توسعه را به واحد‌های موجود تسری دهیم.

گفتنی است در ادامه بازدید، استاندار سیستان و بلوچستان از واحدهای تولیدی پرورش کبک و شترمرغ، کارخانه پخت آجر شنی و آرد بازدید کرد.


تعداد بازدید : ۱,۳۰۷
(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید