پنج شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۴:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۱۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

خدمتی دیگر در حوزه راه/ این بار افتتاح پل نهراب پس از سال‌ها انتظار

پروژه ساخت پل نهراب در سال ۱۳۸۹ آغاز و پس از اتمام عملیات اجرایی شمع، ستون و سر ستون‌ها در سال ۱۳۹۱ به علت کمبود اعتبار متوقف شد اما در سال ۱۳۹۹ عملیات اجرایی آن مجدد آغاز و در کمترین زمان ممکن به پایان رسید و امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

خدمتی دیگر در حوزه راه/ این بار افتتاح پل نهراب پس از سال‌ها انتظار
(پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۱۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در حاشیه "افتتاح پل نهراب" اظهارداشت: امروز مردم تحمل ندارند که نیازمندی‌های آنها را به پروژه های بلند مدت گره بزنیم لذا باید در کمترین زمان ممکن بتوانیم این نیازمندی ها را برطرف کنیم.

وی افزود: پروژه های عمرانی در حوزه اشتغال تأثیر بسزایی دارند چراکه این پروژه‌ها توانایی این را دارند که خلا به وجود آمده در حوزه اشتغال را پر کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز کسانی می توانند ضرورت ساخت راه را درک کنند که عزیزان خود را در تصادفات از دست داده باشند چراکه امروز بسیاری از سوانح رانندگی از راه‌های غیر استاندارد نشات می‌گیرند.

وی ادامه داد: امروز باید تلاش کنیم با جذب سرمایه‌گذاری بتوانیم مصالح و مواد ساخت پروژهایمان را خودمان تامین کنیم.

مدرس خیابانی راه‌اندازی سایت تعمیرگاهی در استان را یکی از اقدامات مهمی دانست که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آمار بالای کشته‌شدگان در تصادفات جاده‌ای ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در شمال و ۱۴۰ کیلومتر در جنوب استان تا پایان سالجاری ساخته خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: پروژه‌های راه به دلیل اینکه سود اقتصادی برای سرمایه‌گذاران ندارد باید از محل تهاتر نفت، اعتبارات سفر‌ ریاست جمهوری و یا سایر اعتبارات دولتی تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: در استانی که ما ظرفیت بزرگ مرز و در کنار آن تجارت و ترانزیت را داریم راه الویت حیاتی ما است.
مدرس خیابانی تاکید کرد: همچنان آب و راه دو الویت مهم ما برای توسعه استان است لذا باید تلاش کنیم با تامین آب مانع مهاجرت مردم مرزنشین سیستان شویم.

گفتنی است پل نهراب بر روی رودخانه سیستان واقع در ۵ کیلومتری بزرگراه زابل زاهدان احداث شده این پروژه بخشی از قطعه بزرگراه زابل به زاهدان در محدوده زابل و در روستای لوتک است.

همچنین این پل به طول ۲۰۰ متر و عرض ۱۲ متر با ۸ دهانه ۲۴ متری با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال امروز افتتاح شد.


تعداد بازدید : ۱,۳۲۱
(پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۴:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید