سه شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

فعال‌سازی ۶ بازارچه مرزی مشترک با پاکستان برآیند پیگیری نماینده ویژه دولت در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه مرز با وجود مشکلاتی که داشتیم با پیگیری های انجام شده با کشور پاکستان توافق کردیم تا پایان سالجاری ۶ بازارچه فعال مشترک با پاکستان را داشته باشیم.

فعال‌سازی ۶ بازارچه مرزی مشترک با پاکستان برآیند پیگیری نماینده ویژه دولت در استان
(سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۵:۱۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ داوود شهرکی روز سه‌شنبه در "نشست تخصصی اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره)" اظهارداشت: از زمان شروع کار دولت سیزدهم و سفر ریاست جمهوری به استان اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت ها در استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از چالش های ما در استان کمبود آب در منطقه سیستان بود که با اقدامات به موقع دولت تجمیع آب انجام شد تا ظرفیت استفاده از آب افزایش پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در سیستان سه چاه حفر و نیز در آینده چاه ژرف دیگری در این منطقه حفر خواهد شد همچنین انتقال آب با ظرفیت شرکت های معدنی مصوب در مرحله اجرا قراردارد.

وی بیان کرد: در استان توسعه اقتصاد با زیرساخت گره زده شده لذا منابع دولتی به تنهایی نمی توانند این مهم فراهم کنند.

شهرکی خاطرنشان کرد: مطالعات معدن در استان انجام و یک معدن عظیم مس کشف شد که می تواند نقش مهمی در توسعه استان و اشتغال داشته باشد.

وی بیان کرد: ما نمیخواهیم همه پروژه ها در استان را به آب گره بزنیم بلکه به دنبال صنایعی هستیم که نیاز کمتری به آب دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با پیش‌بینی استاندار تجهیزات لازم اعم از ماشین آلات برای مواقع وقوع بحران تامین شد تا بتوانیم در زمان سیل یا حادثه دغدغه تامین این تجهیزات را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: شروع نهضت آبرسانی به ۲۷۰۰ روستا در استان و اختصاص زمین به طرح ملی مسکن از دیگر اقدامات انجام شده تا کنون است .


تعداد بازدید : ۱,۲۸۱
(سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۵:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید