چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۳:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مرزهای رسمی استان به لحاظ بیماریهای کرونا،سرخک و مالاریا کنترل می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مرزهای رسمی استان تحت کنترل است و در ورودی های رسمی مراقبت های لازم در بحث کرونا، مالاریا و سرخک انجام می شود.

مرزهای رسمی استان به لحاظ بیماریهای کرونا،سرخک و مالاریا کنترل می شود
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۳:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر کشور، وضعیت استان را به لحاظ اقدامات انجام شده در بحث مقابله با کرونا تبیین کرد.

مدرس خیابانی اظهار داشت:در ورودی‌های رسمی استان در ۳ مرز میلک، میرجاوه و ریمدان تیم های هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی مستقر هستند و غربالگری و تست رپید از مسافرین انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هر سه روز یک بار از تمام کولبران پاکستانی و ایرانی تست رپید انجام می‌شود و در صورت مثبت بودن، تست PCRانجام می شود.

استاندار گفت: علاوه بر مراقبت های مربوط در ورودی های مرزی،کنترلهای لازم به لحاظ بیماری مالاریا،سرخک و وبا توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه جای نگرانی است مرزهای غیررسمی است که به طور میانگین روزانه بین هزار تا ۵ هزار نفر از این ورودی ها در تردد هستند.

این مقام افزود: با توجه به مرزی بودن استان و احتمال ورود ویروس سرخک به وسیله اتباع،آبان ماه سال گذشته طرح واکسیناسیون سرخک با واکسیناسیون ۶۰۰ هزار اطفال ۹ ماه تا ۷ سال در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

استاندار درخصوص وضعیت آموزش در استان بیان داشت: در حال حاضر تمام مدارس استان به صورت حضوری و فعال است و واکسیناسیون دانش آموزی در دوز اول ۹۵ درصد و در دوزدوم ۷۹ درصد انجام شده است.

وی گفت: در حوزه دانشگاهی در مقطع ارشد و دکترا کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود و در مقطع کارشناسی با توجه به مشکلاتی که در حوزه خوابگاه ها و سلف سرویس و تامین هزینه غذا وجود دارد همچنان به صورت غیر حضوری برگزار می شود که یکی از درخواست ها تامین بودجه برای دانشگاه های استان است که بتوانند کلاس‌های مربوط به مقطع کارشناسی نیز به صورت حضوری برگزار گردد.

استاندار گفت: میزان واکسیناسیون انجام شده در دوز اول در بین دانشجویان و اساتید۹۶ درصد و در دوز دوم ۸۹درصد و در دوز سوم ۴۰ درصد است.

وی تصریح کرد:با توجه به حضوری شدن مدارس توزیع ماسک رایگان در مدارس حاشیه شهر توسط گروههای جهادی و خیرین انجام شده است.


تعداد بازدید : ۱,۱۰۲
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۳:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید