سه شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۹:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

رفع نیازمندی‌های ایران و هندوستان در گرو افزایش حجم تبادلات تجاری است

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هندوستان جزو کشورهای درحال توسعه و پیشرو در همه زمینه‌هاست گفت: هر ۲ کشور ایران و هندوستان یکسری نیازمندی‌هایی دارند از اینرو می‌توانند حجم تبادلات تجاری با یکدیگر را افزایش دهند.

رفع نیازمندی‌های ایران و هندوستان در گرو افزایش حجم تبادلات تجاری است
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۹:۱۸

حسین مدرس خیابانی شامگاه دوشنبه در نشست با سرکنسول هندوستان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم محورهای همکاری میان ۲ کشور را توسعه دهیم و ارتباط خیلی خوبی با هند داشته باشیم اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران و هندوستان مشترکات زیادی دارند و ۳۰ درصد از زبان هندی واژگان فارسی است و این مشترکات در سیستان و بلوچستانی که قوم بزرگ بلوچ داخل آن ساکن بوده و فاصله نزدیکی با کشورهای شرق آسیا پاکستان و هند دارد فوق‌العاده زیاد است.

وی افزود: در بحث خدمات کنسولی؛ تردد و اقامت اتباع هندی و جذب سرمایه‌گذارانی که بتوانند در ظرفیت‌های مختلف این استان سرمایه‌گذاری کنند تسهیل می‌کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در بحث سیاست‌های کلی‌مان رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور تاکید بر تقویت توسعه تبادلات تجاری با کشورهای همسایه با نگاه تجارت به کشورهای شرق دارند از اینرو فرصت خوبی است که کشور هندوستان نسبت به تعمیق مبادلات تجاری با کشورمان اقدام کند.

وی ادامه داد: تبادلات تجاری میان کشورمان و هندوستان برای هر۲ طرف سودآور است و با روش بُرد بُرد هر ۲ کشور می‌توانند نیازمندی‌هایشان را تامین و به عنوان ۲ کشور قدرتمند برای تقویت همکاریشان اقدام کنند.

تعداد بازدید : ۱,۰۴۴
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۹:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید