چهارشنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۷:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۲۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

فرهنگ مشرف بر همه ابعاد زندگی بشر است

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه فرهنگ مشرف بر همه ابعاد زندگی بشر است ، گفت:نقش فرهنگ و هنر در توسعه همه‌جانبه استان بی‌بدیل است ونگاه این استان در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، سیاسی و اجتماعی مبتنی بر فرهنگ است.

فرهنگ مشرف بر همه ابعاد زندگی بشر است
(چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) ۱۷:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در نشست هیات امنای بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در آثار فرهنگی و هنری فراتر از تصویر واقعی این استان با رویکرد توسعه‌ همه‌جانبه در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی موضوعات ارائه شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هیچ چیز مثل سینما اثرگذار نیست افزود: بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان وظایف و ماموریت‌های متعددی دارد بطوریکه به وسیله این بنیاد می‌توانیم در استان و کشور نقش‌آفرینی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به ضرورت فرهنگ و هنر و بیان فرمایش دیگری از رهبر معظم انقلاب گفت: هنر سینما هنر برتر است و یک فیلم خوب ۱۰ برابر اثرگذاری بیشتری در زمینه فرهنگ دارد.

وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کلید پیشرفت کشور در دست سینماگران است تاکید کرد: ما انتظار داریم بنیاد توسعه فرهنگ و هنر استان ،نقش واقعی در پیشرفت و توسعه استان ایفا کند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه از بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان حمایت می‌شود ادامه داد: ماموریت‌هایی برای این بنیاد در جهت پیشرفت و توسعه استان تعریف می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: با توجه به مشکلاتی که در عرصه تولیدات سینمایی، رسانه‌ای و سریال‌ها هم قبل و هم بعد از انقلاب اسلامی بود و تصویر نامناسبی از استان در فضای عمومی کشور ارائه شده بود طی سه سال قبل مقرر شد کاری در حمایت از تولیدات سینمایی انجام و بخشی از وضعیت فرهنگ استان و ظرفیت‌های خوبی که در منطقه وجود دارد بیان و مطرح شود.

حسین مسگرانی افزود: از جمله اهداف بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان شامل کمک به توسعه فرهنگی و هنری استان، ارائه تصویر واقعی از استان در مسائل مختلف، سرمایه‌گذاری اختصاصی و مشارکتی در تولیدات فرهنگی، هنری و سینمایی بزرگ و فراگیر، حمایت از بازارها و چهارسوهای فرهنگی و هنری با هدف حمایت از تولید و عرضه آثار فرهنگی و هنری در خصوص اقتصاد مقاومتی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های فرهنگی و هنری با محوریت تقویت انسجام و وحدت اسلامی، حمایت و کمک به تهیه و تولید فیلم‌های سینمایی با موضوعات فرهنگی، تاریخی و اجتماعی استان در قالب اعطای تسهیلات و کمک‌های مادی و معنوی، برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ فرهنگی و هنری با رویکرد معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در استان و تقویت کسب و کارهای فرهنگی در عرصه‌های استانی، منطقه‌ای و ملی و حمایت از حضور اصحاب هنر و سینما در جشنواره‌های فرهنگی و هنری، مجامع بین‌المللی و کشورهای همسایه است.


تعداد بازدید : ۱,۴۰۷
(چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) ۱۷:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید