سه شنبه / ۱۴ دی ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۰۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

طرح‌های اشتغال روستایی بیش‌از سه ماه راکد در بانک‌ها باید تعیین تکلیف شوند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان‌ و بلوچستان گفت: طرح‌هایی که برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی به بانک‌ها معرفی شده‌اند در صورت گذشت سه ماه از زمان معرفی و عدم پیگیری جدی متقاضی تعیین تکلیف و طرح جدید جایگزین شود.

طرح‌های اشتغال روستایی بیش‌از سه ماه راکد در بانک‌ها باید تعیین تکلیف شوند
(سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰) ۱۴:۲۸

داود شهرکی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دریافت تسهیلات در استان باید بر۲ مبنا ارزیابی شود و آن هم ایجاد اشتغال و رونق تولید است.

وی افزود: گاهی اوقات فرآیند دریافت تسهیلات از سوی برخی متقاضیان به کندی انجام می‌شود که لازم است بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال استان بانک‌های عامل، طرح‌هایی که در مدت سه ماه پیگیری نشده‌اند را تعیین تکلیف و طرح جدید جایگزین کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان‌ و بلوچستان با تاکید بر اینکه کمیته نظارت بر اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری با جدیت کار ارزیابی و رصد را ادامه دهد از دستگاه‌های اجرایی نیز خواست تا پایان فرایند دریافت تسهیلات و راه‌اندازی طرح از سوی متقاضی، پیگیر اجرای طرح‌های حوزه کاری خود باشند.

وی تصریح کرد: همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان ملزم به خرید مایحتاج خود از واحدهای تولیدی همین خطه هستند چرا که این اقدام رابطه مستقیمی در ایجاد شغل و رونق چرخه تولید استان دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: از محل منابع ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تاکنون به ۹ هزار و ۴۹۳ طرح، ۶۹۴ میلیارد تومان تسهیلات در سطح استان پرداخت شده است.

مهرداد جهاندیده میزان تعهد اشتغال این طرح‌ها را ۱۶ هزار و ۱۲۷ نفر بیان کرد و ادامه داد: پرداخت تسهیلات از محل بازپرداخت اقساط و همچنین مرحله ششم اعتبار طرح اشتغال روستایی و عشایری در دست پیگیری است و بزودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان یک مزیت محسوب می‌شود بیان کرد: امسال ۵۴ میلیارد تومان اعتبار به بخش مشاغل خانگی استان اختصاص یافته که در طی سه ماه اخیر ۲۴۵ طرح به میزان ۱۲ میلیارد تومان از این محل تسهیلات دریافت کرده‌اند.


تعداد بازدید : ۵۰۲
(سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰) ۱۴:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید