جمعه / ۱۰ دی ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۹۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

اشتغال پایدار در سیستان و بلوچستان در گرو تولید و جذب سرمایه‌گذاری است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد اشتغال پایدار در استان میسر نمی‌شود مگر با جذب سرمایه‌گذاری و تولید بنابراین از همگان می‌خواهیم تلاش کنند تا برآیند همه فعالیت‌ها به ایجاد اشتغال ختم شود.

اشتغال پایدار در سیستان و بلوچستان در گرو تولید و جذب سرمایه‌گذاری است
(جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰) ۱۹:۴۵

حسین مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز نهم دی اظهارداشت: در آستانه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی هستیم ایشان یک نکته مهم دارند اینکه جمهوری اسلامی ایران حرم است و اگر این حرم بماند سایر حرم‌ها می‌ماند و اگر خدای نکرده این حرم آسیب ببیند هیچ حرم دیگری نمی‌ماند از این رو همه باید تلاش کنیم در حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران سهیم باشیم تا این نظام مقتدر و با صلابت در جهان اسلام حضور داشته باشد.

وی افزود: هر پیشرفت، توسعه و آبادانی در کشور و نظام‌مان باید با ارزش‌های دینی، انقلابی، مکتب اسلامی و معنویت آمیخته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شورای اداری بالاترین حوزه مدیریتی و دانشی استان بوده خاطرنشان کرد: یک بحثی که در اینجا مطرح می‌شود این است که پیشرفت و توسعه هر کشوری یکی از عواملش منابع بوده که مهمترین آن منابع انسانی است.

وی بیان کرد: امروز باید حواسمان باشد که بزرگی و توسعه سیستان و بلوچستان به اندازه قد توسعه مدیران خودش است از اینرو باید تلاش کنیم که با انتخاب و حفظ مدیران توانمند و متخصص به افق‌های بلندمدت در منطقه دست یابیم.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم سیستان و بلوچستان را بسازیم مسیرش از طریق اعتبارات و بودجه دولتی نیست این اعتبارات فقط مرهم و اهرمی برای جبران کاستی‌هاست خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین موضوع استان ایجاد اشتغال است از این‌رو همگان برای رفع این مهم باید به اندازه خودشان تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت رسانه کمک می‌کند که بیشتر موفق باشیم تصریح کرد: هوشیاری، وحدت و انسجام در سیستان و بلوچستان دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در انتخاب افراد تلاش شده توانمندترین و شایسته‌ترین کسانی که متعهد به آرمان‌های نظام و انقلاب در تمام حوزه‌ها هستند انتخاب شوند افزود: ۷۰درصد معاونان فرمانداران و بخشداران و ۵۴ درصد فرمانداران اهل سنت هستند این مفهومش این است که این نظام هیچ تفکیک و خط کشی بین قومیت‌ها و مذاهب ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند اشتغال پایدار در سیستان و بلوچستان ایجاد کند حوزه مسکن است و همه باید در این جهت تلاش کنیم ادامه داد: مصرف کالاهای تولید داخل یک اصل بوده اگر کسی از دستگاه‌ها، واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی کالایی که در استان تولید می‌شود را از جای دیگری وارد کند خیانت در حق مردم استان کرده است.

تعداد بازدید : ۵۳۵
(جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰) ۱۹:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید