دوشنبه / ۲۹ آذر ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

عزم جدی خیرین برای اجرای پروژه های بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار دوهفته قبل خود به همراه مدیر موسسه هاسب با نماینده آیت الله سیستانی در تهران گفت: بنیاد هاسب با استفاده از کمک های دفتر آیت الله سیستانی در راستای تامین یک سوم از اعتبار موردنیاز تکمیل و احداث پروژه های بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و شهرهای کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان مشارکت می کند.

عزم جدی خیرین برای اجرای پروژه های بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان
(دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار" در نشست هماهنگی که روز گذشته با حضور دو تن از معاونین استاندار، روسای دانشگاههای علوم پزشکی استان و سایر اعضا در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط کنونی نهادهای انقلابی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و بنیاد هاسب (همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان) با عزمی جدی، مشغول اجرای پروژه های محرومیت زدایی در سراسر استان هستند که ایجاد هماهنگی بیشتر بین این نهادها ضرورت دارد.

مدرس خیابانی گفت: بدین منظور قرارگاه نهادهای انقلابی با هدف ایجاد انسجام و هماهنگی بیشتر تشکیل شده تا با محوریت معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری بر روی سه موضوع؛ توسعه فضاهای آموزشی، تکمیل پروژه‌های بهداشتی و آبرسانی روستایی متمرکز باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و یا شروع پروژه‌های جدید در حوزه بهداشت و درمان در استان، قوه مجریه به تنهایی با بودجه‌های محدود دولتی قادر به تکمیل زیربناها نیست، لذا با توجه به فاصله استان با شاخص های توسعه کشور، این شرایط می طلبد؛ همه حوزه ها و نهادها به کمک دولت بیایند.

وی افزود: نتیجه حاصل از اقدامات این نهادها و کمک های خیرین نیکوکار؛ ارائه خدمات بهتر، تکمیل پروژه‌ها و تحویل آن به مردم در موعد مقرر است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در این نشست با بیان اینکه این جلسه مقدمه جلسه هفته آینده با بنیاد هاسب و نماینده آیت الله سیستانی خواهد بود، از روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان خواست: پروژه‌های عمرانی، درمانی و بیمارستانی را با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، فهرست بندی و با ذکر مشخصات به صورت مصور به استانداری اعلام نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه تاکید کرد: اولویت کمک‌ها بر روی تکمیل پروژه‌های مراکز روستایی و نقاطی که خلأ امکانات بهداشتی و درمانی از قبیل خانه‌ بهداشت، مراکز جامع سلامت و ایجاد درمانگاه در مناطق محروم دارند، می باشد؛ لذا انتخاب اولویت ها بر اساس مناطق فاقد امکانات بهداشتی و درمانی خواهد بود.

تعداد بازدید : ۵۷۹
(دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید