دوشنبه / ۲۹ آذر ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۵۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

کمیته امداد طرح های توانمندسازی افراد تحت پوشش را اجرایی کند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) با استفاده از ظرفیت صنایع دستی و هنرهای مردان و زنان این سرزمین برنامه‌ها و طرح‌های اشتغالزایی را برای توانمندسازی افراد تحت پوشش اجرایی کند.

کمیته امداد طرح های توانمندسازی افراد تحت پوشش را اجرایی کند
(دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۰۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در نشست مصطفی خاکسار «قائم مقام کمیته امداد کشور» با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اجرای پروژه‌های بزرگ در استان نباید موجب گردد مشکلات و امور روزمره مردم به فراموشی سپرده شود که البته کمیته امداد استان به خوبی به این نکته توجه دارد.

وی با بیان اینکه سرزمین چهارفصل سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب ظرفیت های خاص و منحصر بفرد خودش را دارد، به رویکرد جهادی و انقلابی و برنامه های مدون استاندار برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان اشاره کرد و افزود: این مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری و از جمله برنامه های ویژه دولت در استان نیز می باشد.

رحمدل بامری گفت: استان شهید پرور و مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان به رغم همه تنگناهای اقتصادی و فاصله زیاد با شاخص‌های توسعه کشوری همواره پای آرمان‌های نظام ایستاده اند به گونه‌ای که شهید حاج قاسم میرحسینی شهید شاخص استان «قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله» و شهید سبیل اخلاقی «جوانترین شهید کشور» از شهدای اهل سنت این استان است.

معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه امروز وحدت عملی را در سیستان و بلوچستان می بینیم، خاطرنشان کرد: مردم و مسئولین یکدل و همراه نظام هستند و مردم این استان به رغم خشکسالی های چندساله حاضر به ترک خاک خودشان نشدند و سختی‌ها را تحمل کردند.

معاون استاندار به نگاه ویژه رهبری نظام به مباحث توسعه استان اشاره کرد و گفت: انتخاب دو کلید واژه مهم "تنگه احد" برای شمال و "گنج پنهان" برای جنوب و سواحل مکران توسط رهبری نظام، نشان از توجه ایشان به توسعه سیستان و بلوچستان دارد.

وی به اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی با اذن رهبری برای تکمیل راه آهن و همچنین اجرای پروژه‌های بزرگی مثل؛ مجتمع پتروشیمی، مجتمع فولاد، توسعه بندر شهید بهشتی، اکتشاف و بهره برداری از معادن مس و طلا، حضور سرمایه گذاران، گروه‌های جهادی و خیرین اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح ها، نشان دهنده حرکت استان به سمت توسعه و نویدبخش آینده روشن برای سیستان و بلوچستان است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که تنها راه خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و مبارزه با آمریکا را «کار، کار و کار» دانسته اند، گفت: تمام مسئولین به صورت شبانه روزی تلاش می کنند، تا مشکلات مردم را رفع و روند پیشرفت و توسعه این خطه پهناور، شتاب بخشیده شود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز در این نشست گفت: مردم سیستان و بلوچستان با ویژگی خونگرمی و وفاداری که به نظام دارند، همه این سختی‌ها و کمبودها را تحمل می کنند.

مصطفی خاکسار قهرودی اضافه کرد: صبوری مردم سیستان و بلوچستان بیشتر از سایر نقاط کشور است و این صبوری ایجاب می‌کند؛ خدمات بیشتر و وسیع تری به مردم این استان ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)سیستان و بلوچستان نیز در ابتدای این دیدار گفت: هدف از این سفر، بازدید از ۲۶ طرح بزرگ اشتغال زایی از جمله ۱۰ استخر پرورش ماهی متراکم با تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی بلاعوض و ۱۳ مجموعه دامپروری با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی می باشد که در مجموع برای اجرای این ۲۶ طرح، جهاد کشاورزی و شیلات همراهی و همکاری خوبی با کمیته امداد داشته اند.

سیدمهدی عبادی گفت: ۱۸۴ هزار خانواده با ۴۸۷ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که با اجرای این طرح ها برای بخشی از این جمعیت امکان ایجاد شغل وجود دارد.

وی اضافه کرد: در راستای توانمندسازی این افراد کارهای بزرگی انجام شده و ۴۸۶ میلیارد تومان در فصل‌های مختلف اعتباری به کمیته امداد اختصاص یافته که تا پایان بهمن ماه همه این اعتبارات جذب خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در پایان به طرح احداث پنل های خورشیدی اشاره کرد و گفت: احداث پنل های خورشیدی در راستای کمک به افراد تحت پوشش و ایجاد درآمد برای این افراد بسیار موثر است.

تعداد بازدید : ۵۲۷
(دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید