یکشنبه / ۲۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۵۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

بازرسی و نظارت بر بازار شب یلدا با همکاری مشترک دستگاه های اجرایی استان انجام می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: بازرسی و نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا با همکاری مشترک جهاد کشاورزی، صمت و بسیج اصناف انجام می شود.

بازرسی و نظارت بر بازار شب یلدا با همکاری مشترک دستگاه های اجرایی استان انجام می شود
(یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست داوود شهرکی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور مسئولین مرتبط امروز یکشنبه در استانداری برگزار شد.

در این نشست درخصوص وضعیت عرضه و ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان،تامین میوه شب عید و موضوع نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا بحث و رایزنی انجام و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

داوود شهرکی در حاشیه این نشست اظهار داشت: در حوزه نظارت بر بازار تصمیماتی اتخاذ شد و با توجه به تفکیک وظایف حوزه کالاهای مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، بازرسی و نظارت بر قیمت اقلامی از جمله انواع نان، برنج،تخم‌مرغ، میوه،شکر و روغن را بازرسان وزارت جهادکشاورزی دنبال می‌کنند و نظارت بر قیمت سایر کالاهای غیر کشاورزی را بازرسان وزارت صمت انجام خواهد داد.

وی افزود: علاوه بر این ۲۷۰ نفر نیرو در قالب تیم های دو نفره از نیروهای بسیجی که در این خصوص آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند نظارت بر بازار را انجام خواهند داد و دادستانی نیز در این حوزه پشتیبانی و حمایت لازم را خواهد داشت.

معاون استاندار نظارت بر بازار را نیازمند همکاری مردم خواند و افزود: از مردم توقع داریم در مواردی که احساس می‌کنند گران‌فروشی و قیمتهای غیر متعارف است همراهی کنند و از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام تا بررسی انجام شود چرا که ظرفیت بازرسی اینگونه نیست که بتوانند تک تک مغازه ها را رصد کنند و اطلاعات مردمی می‌تواند به نظارت بر بازار و جلوگیری از تخلفات برخی از واحدهای صنفی که می‌خواهند از این ایام سوء استفاده کنند،کمک کند.

شهرکی گفت: در بحث تامین میوه شب عید نیز تامین ۶۰۰ تن سیب و پرتقال را از طریق تعاون روستایی در دستور کار قرار داریم که مصوب شده این میوه ها در بسته بندی های کوچک تر نسبت به سال گذشته عرضه شود تا بتوانیم عرضه مناسب تر و رضایتمندی بیشتر مردم را داشته باشیم.

وی در خصوص ذخیره‌سازی کالاهای استراتژیک اظهار داشت:ظرفیت ذخیره‌سازی کالاهای اساسی ما به خوبی پیش بینی شده و در بحث مرغ که در سال‌های گذشته نگرانی‌های وجود داشت، این نگرانی امسال وجود ندارد و پیش‌بینی ذخیره مرغ تنظیم بازار اتخاذ شده که در صورت ضرورت بتوانیم این مرغ را در سطح استان توزیع کنیم ضمن اینکه در حال حاضر هم که شرایط عادی است و در زمینه تامین مرغ کمبودی وجود ندارد مرغ منجمد تنظیم بازار در سطح استان توزیع می شود.

تعداد بازدید : ۵۶۲
(یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید